Przedpokój, traktowany często po macoszemu, pełni niejako funkcję reprezentacyjną, ponieważ ta właśnie część mieszkania jest najczęściej wizytowana zarówno przez gości, jak i osób z zewnątrz. Dlatego też warto przemyśleć kwestię aranżacji wnętrza, które zgodnie z najnowszymi trendami jest równie istotne, jak pozostałe pomieszczenia w domu. Urządzanie przedpokoju stanowi niejakie wyzwanie, ponieważ zwykle jest to dosyć wąskie i długie pomieszczenie, co znacznie utrudnia dobór umeblowania i stylizacji. Niemniej jednak współczesne propozycje i aranżacje przedpokojów zgodnie z panującymi trendami pozwalają na zastosowanie technik optycznie powiększających przestrzeń.

Nowatorskie rozwiązania aranżacyjne w przedpokoju

Jasne, naturalne barwy, stosowanie różnych faktur i materiałów, interesujące ozdoby naścienne, oryginalne wieszaki oraz duże, powiększające optycznie przestrzeń lustra – oto elementy, które wyróżniają nowoczesne przedpokoje, aranżacje wykorzystujące te rozwiązania są dostępne na stronach internetowych dotyczących urządzania wnętrz. Urządzanie przedpokoju i dostosowanie projektu do obecnych trendów zależy przede wszystkim od wielkości i kształtu pomieszczenia.

Optyczne powiększenie niewielkiej przestrzeni przedpokoju

Aranżacje przedpokojów małych polegają przede wszystkim na optycznym powiększeniu i rozjaśnieniu przestrzeni. W tym celu stosuje się jasny kolor ścian – białe, kremowe, jasnoszare ściany stanowią odpowiednie tło do umeblowania, które z kolei powinno być ograniczone do najbardziej potrzebnych elementów, aby uniknąć niepotrzebnego zagęszczenia przestrzeni. Duże lustro, umieszczone na ścianie optycznie powiększa przestrzeń, natomiast swoistego rodzaju dekoracją może być fragment ściany wykonany z kamieni lub drewna.

Estetyka przestronnych przedpokojów

Urządzanie przedpokoju w kształcie kwadratu stwarza większe możliwości w zakresie stylizacji wnętrza. W tym wypadku można wykorzystać interesujące zestawienia różnych materiałów, jak drewno i szkło lub metal oraz rozmaite faktury na ścianie uzyskane za pomocą specjalnego rodzaju farby tworzącej wrażenie chropowatości i wypukłości. Jasna kolorystyka i lustra niekiedy zamontowane na całej długości ściany, szklane lub kryształowe, oryginalne w formie żyrandole tworzą specyfikę i estetykę, którą zachwycają nowoczesne przedpokoje, aranżacje ich bowiem są równie piękne i oryginalne, jak pozostałych, ważnych pomieszczeń w domu.