Większość z nas nie może sobie wyobrazić salonu, w który nie ma żadnego odbiornika telewizyjnego. Faktem stało się bowiem, że elementem każdego nowoczesnego domu staje się coraz częściej nowy zestaw kina domowego. Telewizory same w sobie oprócz sporych udogodnień stają się coraz ładniejsze. Z pewnością większość z nas zaobserwowała, że nowe telewizory są obecnie zdecydowanie bardziej eleganckie i wyszukane – spełniają się marzenia wysublimowanych głów.

Stało się także faktem, że telewizor nie pełni już tylko funkcji użytkowej, a czysto dekoracyjnej – zabiegane rodziny często nie mają czasu siąść, by zobaczyć co leci aktualnie w telewizji. Eksperci doradzają więc także w przypadku zakupu odpowiedniego telewizora, który estetycznie będzie pasował do wyglądu całego domu. Projektując więc nowoczesne wnętrze trzeba skupić się nie tylko na wyborze odpowiednich mebli czy materiałów wykończeniowych, ale także odpowiedniego telewizora, który będzie idealną kompozycją w naszym salonie – warto także zwrócić uwagę na wygląd dodatkowych urządzeń, takich jak np. głośniki.

Eksperci podkreślają, że w najlepszej możliwej sytuacji są właściciele przestrzennych mieszkań, tudzież salonów. Instalacja sprzętu w tak dużej powierzchni użytkowej jest bardzo łatwo i z reguł ograniczona jedynie wyobraźnią lokatorów. Nie oznacza to jednak, że właściciele mniejszych mieszkań są na przegranej pozycji, gdyż system montażu urządzeń pozwala sprawnie urządzić każde wnętrze.