Tapety są dopełnieniem charakteru w pomieszczeniach. Bardzo dobre są do korygowania nie korzystnych wymiarów lub proporcji mieszkania.  Za pomocą tapet możemy całkowicie zmienić wygląd i atmosferę mieszkania. 

W dzisiejszych czasach możemy kupić tapety różnorodne pod względem wzorów, kolorów i materiałów z jakich są wykonane tapety. Do wyboru mamy różne rodzaje tapet. Tapety papierowe, wykonane często z papieru pozyskiwanego z recyklingu, który ma wiele odcieni barw. Wiele z nich ma fakturę lekko wytłaczaną. Są także na rynku tapety o powierzchni reliefowej czyli wklęsłej lub wypukłej i wytłaczane albo jedno warstwowo lub wielowarstwowo, które często używa się przy tapetowaniu narożników. Ściany na których jest położona tapeta papierowa można pomalować farbami emulsyjnymi. Wtedy są one trwalsze i ładniejsze i do tego łatwiej je utrzymać w czystości. Można także w pomieszczeniu zrobić sobie tapetę natryskową lub profilowaną, które przypominają tkaninie na ścianie. Można także zdecydować się na tapety w których znajdują się wytłoczenia takie jak drzewa czy trawa.

Jaką kupić tapetę?

Tapety zaś z tworzywa sztucznego takiego jako akryl, winyl czy włókno szklane pokrywa wodoodporny lakier lub folia. Są one wytrzymałe na ścieranie. Do tapet specjalnych a nawet niezwykłych należą tapety metaliczne. Produkuje się je również na podkładzie papierowym, który powleka folia metalowa lub aluminiowa.

Rodzaje tapet

Tapety zdobi się w niezwykły sposób. Wystarczy dodatkowy kawałek innego tworzywa w tapecie i wychodzi efekt niesamowity. Do tapet zaliczamy również fototapety, na których obraz wypełnia całą ścianę. Kolor w mieszkaniu odgrywa bardzo ważną rolę. Dlatego przed wyborem tapety trzeba się zdecydować czy chcemy jednej kolor tapety czy kilka kontrastów i do czego ten pokój ma służyć.

Przed zakupem tapety najlepiej poradzić się znajomych co sądzą o danej tapecie co oni by wybrali i razem na pewno wybierzecie coś wspaniałego. Najważniejsze jest to abyście wy się w tym pomieszczeniu dobrze czuli. Może to będą kolory ciepłe takie jak: czerwony, żółty, pomarańczowy lub zimne takie jak: niebieski, niebieskozielony.

Jaką kupić tapetę

Przed zakupem tapety należy sprzedawcy wypytać o wszystko co jest związane z tą tapetą, jakim klejem ją kleić w jaki sposób najlepiej, do jakich miejsc jest przeznaczona itp. Tapetę kupuje się przeważnie w rolkach nie każdy umie policzyć ile rolek jakiej tapety ma kupić dane pomieszczenia, dlatego aby nie chodzić kilka razy do sklepu najlepiej podać w sklepie wielkość pomieszczenia i sprzedawca na pewno pomoże. Często potem jak zabraknie danej tapety ciężko ja do kupić, aby była taka sama lub w podobnym odcieniu na brakujące zakamarki.

Kupowanie  tapety