Schody to niezwykle ciekawy, a jednocześnie praktyczny element domu. Stanowią one efektowną dekorację, a także łączą kolejne kondygnacje budynku. Obecnie dużą popularnością cieszą się schody szklane, które są synonimem nowoczesności, elegancji oraz niebanalnego designu.

Pomimo tego, że szklane schody są bardzo chłodne w swojej formie, to jednocześnie uważane są za stylowe i eleganckie. Lekkie, a zarazem smukłe i proste schody szklane sprawiają wrażenie zawieszonych w próżni. Takie schody najczęściej wybierają do swoich wnętrz wielbiciele nowoczesnych i wyrafinowanych rozwiązań. Konstrukcje takie z pozoru wydają się kruche i delikatne, jednak w rzeczywistości zapewniają domownikom maksimum bezpieczeństwa oraz komfort użytkowania.

Szklana konstrukcja – wytrzymałość i bezpieczeństwo

Schody ze szkła mają niezwykły urok i styl, jednocześnie bardzo powiększają całą powierzchnię mieszkania. Konstrukcje takie mają wielu zwolenników, jednak często obawiają się oni o bezpieczeństwo i wytrzymałość takich schodów. Nowoczesne technologie produkcji szkła sprawiają, że materiał ten jest bardzo trwały, stopnie szklanych schodów mogą być wykonane z trzech warstw klejonego szkła hartowanego. Dodatkowo tworzywo to, nawet po stłuczeniu, nie rozpada się na miliony kawałków, ponieważ jest połączone za pomocą folii, która trzyma wszystkie drobinki razem. Kolejnym dowodem na wytrzymałość schodów szklanych jest ich konstrukcja. Najczęściej jest ona wykonana ze stali nierdzewnej, metalu lub drewna. Szkło w połączeniu z innym materiałem pozwala uzyskać oryginalny design, jednocześnie pozytywnie wpływając na komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

Schody szklane jako atrakcyjny dodatek nowoczesnego wnętrza

Do tej pory najczęściej szklane schody znaleźć można było w firmach, biurowcach lub hotelach. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie takiej konstrukcji we własnym domu. Szklane schody dają wiele możliwości, co jest związane z atutami szkła, które daje się formować w dowolnych kształtach. Nowoczesne konstrukcje szklane są niemal niewidoczne, dzięki czemu nie blokują światła i pozwalają zachować idealne oświetlenie na całej powierzchni. Jednocześnie wyglądają jak zawieszone w powietrzu, co może stanowić problem dla osób obawiających się otwartych przestrzeni oraz wysokości.

Szklane schody to nowoczesne i awangardowe rozwiązanie, które musi współgrać z całą aranżacją wnętrza. Dzięki zastosowaniu różnych faktur, kolorów i kształtów możemy kreować pomieszczenia minimalistyczne, jasne lub zacienione. Wybierając szkło jako element dekoracyjny, nie musimy decydować się wyłącznie na materiał przezroczysty, możemy wybrać efektowne szkło z motywem grafiki, mlecznobiałe lub ornamentowe.

Decydując się na schody ze szkła, warto zabezpieczyć je powłoką antypoślizgową, tak aby domownicy mogli z nich korzystać bez obaw. Jednak wybierając takie nowatorskie rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę, że szklane schody nie pasują do każdego wnętrza. Najlepiej, gdy uwzględni się je w projekcie budowy lub w aranżacji podczas generalnego remontu.

Źródło: alsal.com.pl