Pokoje sypialnie przeważnie mają powierzchnie około 3×3,5m, nie większe. Wydawałoby się, że zmieści się w nich mało rzeczy a tak naprawdę jest odwrotnie. Ubrania, rzeczy osobiste, kosztowności, pościele przeważnie przechowuje się w sypialniach umiejscowione odpowiednio w szafkach, półkach czy szufladach. 

Sypialnie z obudową są eleganckie, lecz nie zawsze powierzchnia pokoju jest wykorzystana w całości. Ludzie często decydują się na taką formę urządzenia sypialni a tak naprawdę szafy wbudowane na całą długość ściany zajmują cenną powierzchnię podłogi i zwężają pokój. Zaś komoda wolno stojąca lub szafa zajmuje mniej powierzchni ogólnej, ale z kolei przed takimi meblami potrzebna jest wolna przestrzeń, aby się swobodnie otwierały szafki nocne sosnowe  lub wysuwały szuflady.

Zdarza się tak, ze dziedziczymy często stare wielkie szafy czy komody, które wyglądają staro i z czasów kiedy było więcej miejsca w sypialniach. Wszystkie wymysły nasze, co ma się znajdować w sypialni pochodzi z bardzo danych czasów. Na koce, kołdry czy pościel są bardzo dobre zamykane wiklinowe kosze, staroświeckie skrzynie czy kufry a nawet szuflady montowane pod łóżkiem.

Pojemniki

W sypialni puste krzesło czy tapczan stają się naszym wieszakiem, ponieważ często rzucamy co popadnie na nie, zwłaszcza ubrania. Zastanawiając się nad zakupem meblościanki, najlepiej narysować kredą na podłodze jej wymiary podane przez producenta. W sklepach przeważnie dostajemy szafę do własnego montażu lecz, kiedy chcemy kupić drogą szafę i nie wiesz czy dasz radę ją złożyć lepiej zamówić do tego specjalistę. Meble takie jak specjalne komody na buty, obrotowe narożne pułki, schowki na sezonową odzież lub drzwi harmonijkowe pozwalają nam na oszczędzenie przestrzeni. Dobrym pomysłem jest także w meblach wbudowanych w ścianę zamontować oświetlenie i na przykład sejf na kosztowności.

Elegancka sypialnia

Ważnym elementem mebli sypialnianych jest wygląd ich zewnętrzny. Każdy mebel nadaje pokojowi inny charakter. Musisz wybrać jaki będzie front czy z sosny czy solidnego dębu czy będą to meble matowe czy na połysk lakierowane. Fasady droższych mebli są ozdobione pięknymi listewkami, ale także można kupić meble tańsze i samemu zrobić takie listewki i je zamontować lub kupić gotowe w sklepie.

Jeżeli lubisz angielski styl to warto pomyśleć o kominku w sypialni nawet takim nie czynnym ale dla ozdoby. Na nim ułożyć świece zapachowe i kadzidełka, które zawsze będą pod ręką w razie potrzeby. Bardzo dobrym, pomysłem jest zamontowanie lustra nad takim nieczynnym kominku.

Kominek w sypialniPamiętajmy jednak, że w sypialni mamy odpoczywać po całym dniu męczącym, więc dbajmy o jej czystość i wygląd estetyczny dla lepszego samopoczucia.