Jeśli chcemy zmaksymalizować ilość miejsca do przechowywania w łazience, to szafka lub jednostka magazynująca jest idealnym rozwiązaniem. W zależności od dostępnej powierzchni można wybrać wolnostojącą lub podumywalkową szafkę, a te są dostępne w wielu stylach i rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do ogólnego stylu panującego w łazience.

Wolnostojące – czy tylko w ogromnych łazienkach?

Wielkim autem pojedynczych szafek łazienkowych jest to, że w każdej chwili mamy możliwość przenieść ją do miejsca, gdzie jest najbardziej potrzebna. Są one często dostosowane do łazienek z większą powierzchnią podłogową, ale mogą też być umieszczone na ścianie oszczędzając cenną przestrzeń w małej łazience – tłumaczą specjaliści z topsanit.pl. Gdy zdecydujemy się np. na wiszące szafki łazienkowe Roca, to uzyskujemy dodatkową przestrzeń do magazynowania nawet w mikroskopijnych łazienkach, a jak wszyscy dobrze wiemy, tam szafki są wagę złota.

Wolnostojące meble łazienkowe mogą być wyposażone w wstawkę, ale inne urządzenia łazienkowe nie będą zamontowane wewnątrz jednostki. Są doskonałym rozwiązaniem na stworzenie kombinacji mebli, dzięki czemu można przechowywać wszystkie niezbędne elementy i narzędzia wykorzystywane w łazience w jednym miejscu.

Szafki łazienkowe występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu można znaleźć idealne rozwiązanie do przechowywania nawet w przypadku najmniejszych łazienek. Inną wielką zaletą jednostek wolnostojących jest to, że jeśli kiedykolwiek zdecydujemy się całkowicie zmienić porządek w łazience, mamy swobodę przemieszczania, usuwania czy zastępowania takich mebli. Co więcej – jeśli kiedykolwiek będziemy się przeprowadzać, to możemy zabrać je ze sobą.

Szafki z umywalką – dla maksymalnego zarządzania przestrzenią

Dla rozwiązania oszczędzającego miejsce, szafka z umywalką jest doskonałą opcją. Można je zamontować na podłodze lub powiesić na ścianie, a zatem są idealne, jeśli musimy pracować na ograniczonej lub niewygodnej przestrzeni. Także występują one w różnych rozmiarach i kształtach.

Dzięki szafkom podumywalkowym Elita ​​łazienka wygląda schludnie i harmonijnie, trzymając wszystkie niechlujne rury ukryte za wyrafinowanymi, eleganckimi panelami. Mają one wbudowaną szufladę lub szafkę, tworząc więcej miejsca do przechowywania, co czyni je naprawdę przydatnymi elementami zestawu w mniejszych łazienkach.

Są korzyści w przypadku obu rozwiązań!

Niezależnie od tego, czy wybieramy szafki z umywalką lub wolnostojące, możemy być pewni trwałości mebli łazienkowych. Większość jednostek jest wykonana z wodoodpornych materiałów i uszczelnionych krawędzi, dzięki czemu pleśń i wilgoć nie mogą wpływać na wygląd lub funkcjonalność mebla. Zarówno szafki podumywalkowe Elita, jak i szafki łazienkowe Roca dostępne są w tak wielu różnych kształtach i rozmiarach, więc bez problemu można znaleźć takie, które dopasują się do nawet najbardziej osobliwych wnętrz, co czyni je meblami praktycznymi i stylowymi.