Nowoczesna sypialnia nawiązuje charakterem i sposobem aranżacji ścian oraz przestrzeni do obowiązującej obecnie stylistyki skandynawskiej, w której główną rolę odgrywają naturalne barwy oraz liczne nawiązania do ekologii i natury. Ze względu na specyficzny klimat relaksu i wypoczynku, jaki posiada każda modna sypialnia, trendy 2016 dostosowane są do ciekawej aranżacji tego pomieszczenia umożliwiająca stworzenie ciekawego i funkcjonalnego miejsca. Barwy ścian, podobnie, jak w przypadku nowocześnie urządzonego salonu to ciepłe pastele w tonacji naturalnej, jak biel, beż, ochra czy przygaszony błękit oraz odcienie różu. Wybór koloru ścian determinuje stworzona we wnętrzu stylistyka, która jednakże powinna nawiązywać do klimatu skandynawskiego.

Jasne odcienie, elementy pikowane w modnych sypialniach

Podstawowe umeblowanie tego pokoju, jak łóżko, szafa czy komoda powinno nawiązywać do obowiązującej kolorystyki. Jasne, pikowane, a tym samym bardzo modne obecnie rozwiązania to przytulna, ale bardzo nowoczesna i modna sypialnia, trendy obowiązujące to właśnie pikowania zarówno w przypadku zagłówków łóżka, jak również oszklonych frontów szaf w sypialni. Tego typu efekt daje specjalnie uformowane szkło, nawiązujące do nieco starodawnej stylistyki, które w połączeniu z jasną, pastelową kolorystyką pozwala stworzyć niebanalne, umożliwiające spokojny wypoczynek wnętrze.

Miękkość tkanin, przytłumione oświetlenie, naturalne motywy dekoracyjne

Naturalne motywy dekoracyjne, miękkie i jasne tkaniny oraz odpowiednie, nieco przytłumione i rozproszone oświetlenie to podstawy nowoczesnej stylizacji, dzięki którym zyskamy przytulne, eleganckie pomieszczenie, jakim stanie się nasza sypialnia, trendy 2016 bowiem dają możliwość stworzenia na podstawowej bazie aranżacyjnej sypialni o charakterze nowoczesnym, jak i nieco staroświeckim. W tej aranżacji sprawdzą się również nawiązania do stylizacji skandynawskiej, prowansalskiej, romantycznej czy szczególnie popularnej ostatnimi czasy stylistyki shabby chic.

Dodatkowe elementy dekoracyjne i wykorzystane motywy ozdobne zależą w znacznej mierze od stylu, w jakim zostanie urządzona modna sypialnia, trendy obecnie obowiązujące zakładają pewną dowolność w aranżacji przy zastosowaniu podstawowych reguł co do palety kolorystycznej czy tematyki ekologicznej.