Połączenie sypialni z przestrzenią do pracy i przyjmowania gości, kiedyś kojarzyło się z pokojami studenckimi dzisiaj w domach często też taką formę rozwiązania wybieramy, gdy mamy mało miejsca w domku.

Meblując takie pomieszczenie, które ma służyć do wielu celów, najlepiej wybierać meble lub zaprojektować zabudowę w taki sposób, aby zapewnić oszczędność przestrzeni i wielofunkcyjności ale i także przy tym wygody. Jeżeli jesteś już zmuszony przyjmować gości w pokoju, w którym śpisz to zdecyduj się na wersalkę do spania nie łoże, które jest duże i dodatkowo udekoruj go tak, aby było zawsze piękne.

Pokój gościnny w sypialni

Łóżka o prostym mechanizmem rozkładania są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ szybko możemy je złożyć i rozłożyć w każdej chwili gdy chcemy odpocząć. Bardzo pomysłowe łóżko można zobaczyć w filmie Jamesa Bonda, otwierające się z obudowy ściany albo po zwolnieniu rygli wysuwają się do przodu jak harmonia.

Łóżka zwyczajne można w ciągu dnia przykryć dobraną narzutą elegancką z poduszek uformować rodzaj opieradła uzyskując szeroką nadającą się kanapę do siedzenia. Dobrze zaaranżowane łóżko duże w pokoju może stać się ozdobą pokoju. Nawet łoże z baldachimem w takim pokoju może stać się dużym zainteresowaniem innych osób odwiedzających nas.

Elegancka sypialnia

W sypialniach typu 2 w 1 najlepiej używać materiałów z geometrycznych prążków lub zabawne modne wzory do przykrywania łóżka czy do dekoracji wnętrza takiej sypialni. W pokoju, który ma służyć do kilku rzeczy to powinniśmy pomyśleć o rozmieszczeniu wszystkiego odpowiednio. Używając dwóch różnych podłóg w pomieszczeniu można łatwo rozgrodzić miejsce do spania a do nauki czy przyjmowania gości. Można także ułożyć wzdłuż takiej podłogi nie daleko ściany regał z książkami czy z płytami. Biurko też może być taką ścianą dzielącą sypialnie od pokoju do nauki. Ale także takie biurko można ustawić w wnęce pokoju, aby nie przeszkadzał lub w kacie nie wykorzystanym. Dobrym rozwiązaniem na brak miejsca na biurko jest biurko, które jest składane w miejscu blatu na zawiasach, który po złożeniu na płasko przylega do ściany.Stolik zaś powinniśmy ustawić przy łóżku wraz z pufami do siedzenia. A jeżeli masz dużo dokumentów dobry jest stolik  z półeczkami zamykanymi pod nim, tam możesz umieścić wszystkie dokumenty, które na pewno nie będą widoczne gołym okiem.

Ciekawa sypialnia

Jednym słowem od Was zależy jakie łóżko wybierzecie do takiego pokoju jak go wykorzystacie i co w takim pokoju będzie się znajdować. Tak naprawdę wszystko zaczyna się od wielkości łóżka i pomieszczenia.