Sypialnia leżąca zwykle nieco na uboczu mieszkania, stanowiąca bardziej osobistą przestrzeń relaksu i wypoczynku, wymaga stworzenia aranżacji przestrzeni idealnej do funkcji, jakie spełnia. Oprócz wyposażenia w podstawowe meble, jak łóżko, szafka nocna, szafa i komoda oraz – opcjonalnie – toaletka, ważnym elementem stylizacji jest aranżacja ścian oraz dekoracji. Dekoracje ścienne do sypialni to przede wszystkim odpowiednio dobrane fotografie oraz obrazy dopasowane stylistycznie i tematycznie do stylu, w jakim urządzona jest sypialnia.

Sypialnie urządzone w konkretnym, pomysłowym stylu

Ciekawe sypialnie zaaranżowane są w konkretnym, pasującym do reszty pomieszczeń, konsekwentnie utrzymywanym stylu. Dobrym przykładem na interesująco zaaranżowaną sypialnie jest pokój w stylu prowansalskim nawiązującym do tego wyjątkowego regionu Francji. Dekoracje ścienne do sypialni w stylu prowansalskim to przede wszystkim obrazki z motywami pół lawendy i drzewek oliwkowych oraz wszelkie, sielskie krajobrazy o nieco rozmydlonych, pastelowych barwach, wśród których wyróżniają się mocne odcienie lawendy.

Sypialnia marynarska czy orientalna

Innym , oryginalnym pomysłem na ciekawe sypialnie jest urządzenie sypialni w stylu marynarskim lub orientalnym. W pierwszym przypadku kolorystyka pomieszczenia utrzymana jest w charakterystycznych, biało – niebieskich barwach. Dekoracje ścienne do sypialni w stylu marynarskim to obrazy przedstawiające widoki morskie, różnej wielkości kotwice, a nawet duży szkic starego parowego statku. W przypadku stylu orientalnego, charakteryzującego się niskim, drewnianym łóżkiem, białymi ścianami parawanem imitującym kratownice typowe dla starych, japońskich domów, dekoracje ścienne do sypialni muszą być dobrze dobrane, aby uzyskać efekt nieprzeładowania. W tym wypadku dobrym wyborem będzie szkic przedstawiający głowę Buddy bądź specjalny wzór naklejek naściennych z wizerunkiem łodyg bambusowych.

Zerknij na wyposażenie sklepu i udekoruj swoją sypialnię.

Kwiatowe i anielskie motywy dekoracyjne

Oprócz stylu marynarskiego i orientalnego, oryginalne i bardzo efektowne super sypialnie urządzone w wybranym kolorze tworzą klimatyczne dodatki w postaci wizerunków aniołów czy określonego rodzaju roślin lub kwiatów. Aby osiągnąć interesujący efekt aranżacyjny, należy przemyśleć każdy szczegół danej stylizacji, aby całość była równie funkcjonalna, co ciekawie zaaranżowana. Super sypialnie to połączenie inwencji twórczej i perfekcyjnego wykonania.