Każdy z nas wie, że coraz więcej osób walczy o to aby nasze życie stało się bardziej ekologiczne niż jest nawet w wnętrzu naszego domu. Ekologiczne życie nie polega nie tylko na segregacji odpadów a także na kupowaniu mebli czy elementów wykorzystanych powtórnie.

Na zewnątrz ekologie możemy zastosować na dachu, zakładając kolektory słoneczne, dzięki którym można zaoszczędzić na prądzie. Do produkcji mebli coraz częściej wykorzystuje się materiały  pochodzące z recyklingu lub ekologiczne takie jak kamień, drewno, płótno. Meble z tektury są najbardziej ekologiczne i co raz bardziej modne. Takie meble są ekologiczne, lekkie i praktyczne. Z kartonu można stworzyć krzesła, stoliki a także szafy i łóżka.

 

Bardzo fajnym pomysłem jest także wykorzystanie gazet, płyt CD i nawet starych skrzyń. Kolorystyka w takim mieszkaniu, powinna być w żółci, beżu, brązu, zieleni. Coraz modniejsze są także odcienie w postaci cętek, pasów czy łat.  Teraz możemy wykonać mnóstwo rzeczy do dekoracji wnętrz z recyklingu. Takie wnętrze na pewno zaciekawi każdego, który odwiedzi nasze mieszkanie.

Wiele pomysłów to między innymi:

* krzesła

* stoliki

* szafki

* łóżka

* ławeczki

* komody

* biurka

* lampa

* dekoracja wnętrz np.  skrzynie na zabawki, zabawki z papieru ( origami), dekoracja kwiatów z kartonu itp.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPokój dla niemowlaka.
Następny artykułPościel w domu.