Garnki emaliowane obecnie cieszą się dużą popularnością i goszczą w kuchniach wielu Polaków. Są znane od lat i coraz bardziej lubiane. Ty też na pewno je docenisz! Sprawdź, co warto wiedzieć o garnkach emaliowanych i dlaczego są dobrym wyborem.

Garnki emaliowane obecnie cieszą się dużą popularnością i goszczą w kuchniach wielu Polaków. Są znane od lat i coraz bardziej lubiane. Ty też na pewno je docenisz! Sprawdź, co warto wiedzieć o garnkach emaliowanych i dlaczego są dobrym wyborem.

Wysoka jakość = bezpieczeństwo podczas gotowania

Garnki emaliowane są niezwykle trwałe. Wiele osób wciąż używa garnków sprzed kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu lat. I nadal są one w dobrym stanie. Wszystko to za sprawą dobrego wykonania.

  • Garnki emaliowane Silesia Rybnik są wykonane z solidnej stali nierdzewnej i pokryte grubą warstwą emalii. Dzięki temu są niezwykle trwałe, odporne na działanie wysokich temperatur i nie odkształcają się podczas gotowania. Posłużą Ci przez wiele lat!
  • Emalia również sprawia, że garnki tego typu są bezpieczne dla zdrowia. Jej gruba warstwa zabezpiecza żywność przed kontaktem z metalem, dzięki czemu nie zachodzą żadne reakcje. W garnkach emaliowanych można przygotowywać wszystkie potrawy bez ograniczeń, także te bardzo kwaśne. Podczas gotowania czasem zdarza się coś przypalić. Wtedy wytwarzają się związki, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Grube dno garnków emaliowanych zapobiega przypalaniu się jedzenia.
  • Dodatkowo warstwa emalii jest gładka – można ją zatem dokładnie i łatwo umyć. Jest to idealna opcja dla alergików oraz osób, które cenią sobie zdrowe odżywianie. Garnki emaliowane Silesia Rybnik to synonim wysokiej jakości i smacznego, zdrowego gotowania, za co na pewno je polubisz.

Wyjątkowy wygląd

Poza tym, że garnki emaliowane na amart.pl cechują się wysoką jakością wykonania i trwałością, są także piękne. To kolejny powód, dla którego z pewnością je polubisz. Do wyboru jest tak wiele kolorów i wzorów, że z pewnością i Ty znajdziesz taki komplet, który będzie pasował do Twojej kuchni. Dla zwolenników tradycyjnych dekoracji poleca się garnki malowane w kwiaty. To klasyka gatunku! Do nowoczesnych kuchni doskonale będą pasować jednokolorowe zestawy garnków Silesia Rybnik z lśniącą powłoką z efektem tafli wody, a także garnki z motywem zwierzęcym lub roślinnym. Możesz wybierać spośród wielu kolorów. W eleganckiej kuchni dobrze będą wyglądać ciemne komplety garnków emaliowanych lub garnki w pastelowych, jasnych kolorach – bardzo modne i uniwersalne są beże i szarości. Dzięki pięknym garnkom Twoja kuchnia zyska dodatkową dekorację.

Garnki emaliowane to doskonały pomysł na prezent na wiele okazji. Możesz podarować je na przykład teściom, mamie lub babci na urodziny, czy młodej parze w dniu ich ślubu. Jest to prezent bardzo uniwersalny i przyda się każdemu.