Miejsca, które są także ważnym elementem w łazience są także sedesy, bidety, kurki i wieszaki różnego rodzaju. One na pewno nie będą tak ozdabiać łazienki jak inne akcesoria bo będą mniejszymi elementami ale zawsze na nie zwracamy także uwagę.Standardowa deska sedesowa jest nie ciekawego wyglądu, gładka po prostu osłona obrzeża sedesu z klapką. Obecnie bardzo modnym rozwiązaniem jest wymyślny wzór deski na przykład deska sedesowa z etykietami od piwa lub wina zatopionych w przezroczystym mocnym plastiku do obrazów fotograficznych. Modnym także elementem w łazience przez ostatnie czasy jest bidet. To bardzo niedoceniany sprzęt, który tak naprawdę może być przydatny w gospodarstwach, gdzie są dzieci lub starsi ludzie, dla których prysznic czy kąpiel w wodzie jest zbyt trudna. A także bardzo przydatny jest do odświeżania nóg po męczącym dniu.

Deska sedesowa

Kurki w łazience są drobnym elementem ale dosyć ważnym, ponieważ codziennie odkręcamy te kurki. Można tutaj zaszaleć co do wyboru ich, ponieważ są one w różnych kształtach i z różnego tworzywa. Kurki można montować przy umywalce czy wannie bezpośrednio lub na ścianie tak jak kiedyś, ponieważ w dawnych czasach montowano na ścianach. W tradycyjnych łazienkach istnieje wiele możliwości aranżacji kurków i towarzyszącym im wyposażeniom, jednak ogólnie przyjęto zasadę w takim wnętrzu jest obecność kurków ciepłej i zimnej wody z oddzielnymi pokrętłem. W nowoczesnej łazience wyposażenie to jest zredukowane, czasami do minimum obejmującego dźwignią za kranem zamykającą odpływ. We współczesnych łazienkach wyposażenie to jest najczęściej chromowane lub z mosiężna.

Kurki w łazience

Innymi elementami w łazience są także wieszaki na ręczniki, co do dnia dzisiejszego jest w modzie i efektowne. Wieszaki możemy kupić w różnych postaciach i z różnych tworzyw. Niektóre wieszaki są bardzo pomysłowe i stylowe. Do łazienek można także zamontować wieszaki w postaci suszarek na ręczniki w postaci grzejnika. Jednocześnie dają nam ciepło w łazience i suszą ręczniki po kąpieli. Tego typu grzejniki są produkowane w różnych kształtach i kolorach, które można dopasować do łazienek. Tego typu suszarkę można przymontować bezpośrednio na ścianie. Jednak trzeba pamiętać, aby była przymocowana w takim miejscu, aby nie przeszkadzała i abyśmy się nie poparzyli o nią.

Wieszaki na ręczniki