W łazience powierzchnie powinny być trwałe, łatwe do mycia i wodoodporne jednak nie znaczy to, aby wyglądały sztucznie i zimno. Wystarczy efektowny wygląd stworzyć przez właściwe zastosowanie glazury, luster, obramowań oraz farb.

W łazience tworzy się bardzo często dużo pary wodnej, dlatego ściany w łazience powinny być pokryte materiałem odpornym na wilgoć. Wielowarstwowe zmywalne tapety lub wodoodporne farby o wysokim połysku są najbardziej odpowiednim rozwiązaniem do łazienek. Ale jednak tego typu malowanie ma swoje minusy, ponieważ ściana nie równa wymalowana na wysoki połysk powoduje, że widać gołym okiem że ściana jest krzywa. Nowe technologie umożliwiają zamaskowanie także w łazience instalacji sanitarnych czy elektrycznych. Takimi tworzywami są panele z trwałego drewna, listwy i płyty marmurowe. Bardzo ładnie prezentują się także na całej ścianie nie tylko w wybranych miejscach.

Eleganckie ściany w łazience

Ściany kabiny prysznicowej powinny być obudowane glazurą a podłogowa w terakotę najlepiej antypoślizgową. Drzwi do kabiny takiej najlepsze są z pleksiglasu ale także można wykorzystać w nich płyty laminowe.

Ceramiczna glazura ciągle jest na topie i bardzo popularna. Wykorzystywana jest w wielu domach z dużym zadowoleniem. Obecnie można ją kupić w bardzo rozmaitych wzorach: kwiacistej polany, lazurowego morza czy szachownicy, które całkowicie zmieniają wystrój łazienki. Terakota często jest zimna, dlatego warto zamontować w łazience ogrzewanie podłogowe. Albo kupić na podłogę wodoodporne wykładziny z wielowarstwowego tworzywa winylowego, ponieważ nie są śliskie. Ale gdy pomieszczenie jest nie równe to niestety przemaka pomiędzy łączeniami i się niszczy. Popularnymi materiałami na podłogi w łazienkach są także deski lub płyty z korka. Gotowe płyty laminowe odzwierciedlają w jednym kawałku metra kwadratowego pejzażu czy szachownicy wyglądają bardzo efektownie. Deseni takich płyt jest mnóstwo inspirujących nawet z zagranicy. W małych łazienkach można nawet takimi płytami zrobić osłonę na wannę czy brodzik. Układanie deseni układaj zawsze zaczynając od ściany i pamiętając o zachowaniu właściwej skali.

Modne podłogi w łazience

W oknach można wstawić trawione, matowe lub witrażowe szyby. Można także na szyby zamontować specjalną folię przypominającą witraż. Dzięki takim rozwiązaniom w domu zapanuje więcej prywatności i intymności mając pewność, że nikt nas nie podgląda w łazience. A najczęściej Polacy wybierają zwykłe rolety pasujące do całego wnętrza łazienki lub żaluzje, które są łatwe w montażu i łatwe do utrzymania w czystości.

Kolorowe ściany w łazience