Przejścia pomiędzy pomieszczeniami, jak hole i przedpokoje, są zwykle ruchliwymi miejscami, w których wykonuje się wiele codziennych czynności, dlatego w takich miejscach schowki powinny być pojemne oraz przystosowane do potrzeb i wymagań całej rodziny. 

schowek na butyW miejscach łączących między pomieszczeniami potrzebujemy wiele różnych schowków o różnej wielkości. Najczęściej w takim miejscach wieszamy płaszcze, które wiszą na umocowanym wieszaku drewnianym przyściennym z rzędem haczyków. Ale niestety taki wieszak nie wygląda zbytnio efektownie, dlatego aby go jakoś ozdobić, można pomalować a haczyki wykonać z mosiądzu. Także, aby zróżnicować wygląd wieszaków można umieścić je na przemian raz wyżej raz niżej. Wieszanie ubrań na takich haczykach jest wygodne zwłaszcza dla rodziny, w której jest wiele osób zwłaszcza dzieci, ponieważ niższe wieszaki mogą być przeznaczone dla najmłodszych członków rodziny. Taki układ pozwala nam podwoić ilość zawieszonych ubrań na jednej ścianie. Mniejsze ubrania takie jak rękawiczki, kapelusze i szaliki lepiej jest trzymać w szufladzie czy na półce powyżej haczyków. Na parasole najlepiej kupić pojemnik specjalny ozdobny i je trzymać w jakimś kąciku. Gorzej jest z utrzymaniem czystości z butami i pantoflami. Do tego typu przedmiotów są najlepsze skrzynie, przedzielone przegródkami. Wtedy każda para butów czy pantofli będzie mieć swoje miejsce. Problem jednak przychodzi jak mamy zimowe kozaki, które są dłuższe niż zwykłe kapcie czy adidasy. Jeżeli skrzynia jest umiejscowiona na podłodze to możemy ją przykryć materiałem i położyć poduszkę na nią i stosować jako siedzisko do ubierania czy przebierania butów. Ale jeżeli taka skrzynia nie pasuje do naszego mieszkania lub jest mało miejsca na nią to można w wolnym kącie umieścić taboret lub krzesło z opieradłem. Można także zakupić szafkę specjalną na buty w kształcie półek. Taki regał można wykonać samodzielnie z drewna czy drążków.

wieszak ze schowkami

 

Fajnym pomysłem na uzupełnienie takich miejsc jest także stolik, aby na przykład coś szybko zanotować czy położyć pocztę. Z reguły w takich miejscach robi się szybko bałagan, dlatego warto regularnie sprzątać. W miejscach takich także znajduje się grzejnik warto go od góry zabudować deseczkę a nad nią na przykład umieszczać buty po deszczowej pogodzie czy śnieżnej, dzięki temu szybko wyschną i będą cieplutkie. W miejscach takich niektórzy także umieszczają schowki na klucze różne rodzaju, dlatego warto zamontować na ścianie szafeczkę małą czy skrzyneczkę na klucze. Jeżeli zaś mamy dużo miejsca na takich holach to możemy także wzdłuż holu umiejscowić regał wąski a długi na książki, które na pewno nikomu tam nie będą przeszkadzać.

 

nowoczesne schowki