Z pewnością większość z nas ma kłopoty z małym metrażem swojego mieszkania – jest to pozostałość po PRL’owskim systemie, gdzie budowano raczej mniejsze mieszkania – obecnie trend jest nieco zróżnicowany. Małe mieszkanie nie musi jednak odznaczać problemów w zagospodarowaniu miejsca, bowiem istnieją różne triki, które nadadzą mu nie tylko oryginalnego stylu, ale także sprawią, że stanie się ono bardziej przestronne i tym samym bardziej komfortowe – a na tym chyba nam najbardziej zależy.

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kluczowym punktem zaczepnym w ich mieszkaniu jest źle dobrana kolorystyka. Może ona doprowadzić do tego, że pomieszczenie będzie wydawać się mniejsze, niż jest w rzeczywistości. Dlatego kluczową rolę odkrywa odpowiedni wybór kolorystyki, która powoduje optyczne powiększenie przestrzeni, a jednocześnie nadaje danemu pomieszczeniu odpowiedniego klimatu oraz stylu. Jednym z kolorów, które warto rozważyć jest zieleń. Obecnie jest to mocno niewykorzystany i wbrew pozorom niedoceniany kolor. Eksperci w dziedzinie aranżacji wnętrz twierdzą jednak, że kolor zielony daje olbrzymie możliwości dekoratorskie – warto więc ufać własnej intuicji czy radom ekspertów?

Warto pamiętać, że kolor zieleni nie musi być wcale dominującym w danej przestrzeni, gdyż może pełni rolę dodatku czy dopełnienia całości wystroju pomieszczenia. Wybór zieleni może być też zróżnicowany pod względem jego rodzaju. Ciemny odcień nada naszemu pomieszczeniu elegancji, stylu i powagi. W przypadku jasnego odcienia możemy liczyć na bardziej młodzieńczy entuzjazm, energię czy skojarzenie z nieposkromioną radością. Kolor zielony jest coraz częściej używany przez ekspertów do spraw aranżacji czy dekoracji mieszkania – być może tren ten przejdzie także i na nas.

Jeżeli jednak chcemy optycznie powiększyć przestrzeń naszego pomieszczenia to najlepiej zdecydować się na nowoczesną skandynawską oraz jednocześnie prostą aranżację wnętrz, która z dodatkiem jasnych odcieni koloru zielonego zwiększy optycznie nasze małe pomieszczenie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na żywe kolory, które będą zdobić wystrój naszego wnętrza – mogą to być dodatki w stylu firanki do okna. Warto także zastosować różnego rodzaju dodatki – najlepiej kolorowe – w postaci poduszek. Wszystko stworzy przyjemny i przytulny klimat, w którym każdy z nas będzie chciał przebywać jak najdłużej.