Obowiązujące w nadchodzącym roku sposoby aranżacji wnętrz inspirowane są stylizacją skandynawską, zwłaszcza w przypadku głównego pokoju w domu, jakim jest salon, trendy są jasno określone. Jeżeli pragniemy pomysłowo urządzić salon, trendy 2016 pozwolą nam zastosować ciekawe rozwiązania zarówno pod względem wybranej kolorystyki, jak rodzajów materiałów, faktur oraz dodatków.

Kwarcowy róż oraz błękit jako podstawowe kolory 2016

Najmodniejsza w tym sezonie paleta barw to wszelkie podcienie pastelowa, naturalne i rozbielone, jak różne odcienie bieli, beże, ochra, błękity czy wreszcie najmodniejszy kolor tego sezonu – kwarcowy róż i jego pochodne. Odpowiednie połączenie tych dwóch ostatnich, doskonale komponujących się i dopełniających barw pozwoli otrzymać najmodniejsze w tym sezonie wnętrze. Aby uzyskać imponujący efekt i naprawdę modny salon, trendy nakazują pomalować jedną z wybranych ścian salonu z zastosowaniem różowo – błękitnej tonacji resztą pozostawiając białą, a także zastosować tę samą barwną kombinację dobierając tekstylia, meble oraz dekoracje.

Stylistyka skandynawska

Oprócz wybranej kolorystyki stylizującej salon, trendy 2016 to również zastosowanie na wybranej ścianie lub jej fragmencie wyrazistej tapety lub fototapety z motywem nawiązującym do aranżacji wnętrza. Dobrym wyborem będą wszelkie motywy związane ze światem natury w ciepłych tonacjach beżu, brązu, bieli czy złotej ochry nawiązującej do pochodzącej ze Skandynawii stylistyki ekologicznej. Dlatego też, jeżeli chcemy, aby wnętrze pokoju dziennego było urządzone modnie i zgodnie z duchem czasu, należy postawić na naturalny i ekologiczny w aranżacji salon, trendy bowiem nierozerwalnie związane są z prostotą i bliskością natury zarówno w przypadku kolorystyki, jak doborze umeblowania i dodatków. Ważnym elementem tego stylu jest duże, najlepiej wychodzące na ogród okno, dzięki czemu uzyskujemy słoneczny salon, trendy 2016 bowiem to wszelkie odniesienia do bliskości środowiska naturalnego.

Faktury i wzory nawiązujące do ekologii i bliskości z naturą

Kolejnym sposobem aranżacji pokoju dziennego są rozmaite faktury wykorzystanych materiałów również nawiązujące do natury, jak kamień, drewno czy cegła służące do pomysłowej aranżacji ścian, sufitu lub podłogi. Ich zastosowanie pozwoli nam cieszyć się prawdziwie modnym miejscem, jakim stanie się nasz salon; trendy obowiązujące we współczesnej stylistyce i aranżacji wnętrz dają możliwość wykorzystania ich w pokojach o różnej wielkości i stopniu nasłonecznienia oraz dostosowaniu do indywidualnego gustu.

Pamiętaj, że jeśli marzysz o pięknym salonie, to najpierw musisz mieć swój dom, być może uda Ci się znaleźć go tutaj: http://remax-gold.pl/domy-na-sprzedaz/katowice