Każdy w domu boryka się z brakiem miejsca. Każdy metr kwadratowy jest na wagę złota w naszych domach, dlatego powinniśmy zastanowić się jakie sposoby pozwolą nam zaoszczędzić na powierzchni tak, aby pokój wyglądał estetycznie i pięknie. 

Co robić gdy brakuje miejsca w domu?

Rozwiązaniem, które spowoduje, że nasz dom czy mieszkanie będzie bardziej funkcjonalne są meble mobilne. Meble mobilne czyli takie, które są wyposażone w kółka i pozwalają na elastyczne ułożenie w przestrzeni. Takie meble z łatwością możemy przesunąć  jak przeszkadzają w danej chwili nam w pomieszczeniu. Meble takie to szafki, komody, stoły czy barki, które w sklepach meblowych bezproblemowo można zakupić, lub wykonać na zamówienie o danych wymiarach pasującym nam do danego pokoju. Dzięki takim meblom z łatwością możemy zmienić wystrój swojego pomieszczenia w każdej chwili. Przemeblowanie stanie się przyjemnością a nie utrapieniem. Elementy mebli można bez wysiłku dużego układać w wybranych miejscach i konfiguracjach kiedy się chce.

Brak miejsca w domu?

W pomieszczeniach małych bardzo dobrze sprawdzają się także meble składane. W pokoju stół, który można po użyciu zmniejszyć o połowę blatu, chowając część blatu pod stół jest dobrym rozwiązaniem na dużą ilość gości a potem ich brak. Wsuwane elementy, które można wysunąć a następnie wsunąć z powrotem, zwiększając powierzchnię pomieszczenia, której zawsze nam brakuje.

Oszczędzaj miejsce w domu

Regały tekstylne, które można umocować wysoko, na suficie umożliwiają wykorzystanie przestrzeni na wysokości a ułożenie na podłodze dodatkowych mebli. Meble te są nowoczesnym rozwiązaniem na brak miejsca w pomieszczeniach są to szafy i regały, które są zrobione z estetycznych i trwałych materiałów, zawieszanych  na lekkich aluminiowych stelażach, których montaż nie jest skomplikowany.

Warto w domu mieć także schowaną gdzieś szafę wykonaną z tkaniny.Gdy mamy niespodziewanych gości, można taką szafę rozłożyć w kilka minut i postawić w pokoju gościnnym, która będzie służyć jako zwykła szafa.Gdy goście wyjadą szafę złożycie i schowacie bezproblemowo.

Jak wygospodarować miejsce w kuchniAby uporządkować drobiazgi, kartki, biżuterię itp. elementy najlepiej zakupić pudełka kolorowe różnych wielkości w zależności co  w nich chcemy uporządkować i ustawić potem pod łóżko czy pod szafkę jakąś a nawet w rogu pokoju. Pokój wtedy wygląda optycznie na czysty i uporządkowany a w pudełka i tak nikt nam nie będzie zaglądał.

Gdy mamy małe pomieszczenie idealnie jest w nich umieścić przesuwne drzwi, które umożliwiają więcej przestrzeni . Drzwi takie też w meblach są bardzo dobrym rozwiązaniem na brak miejsca w pokoju. Dzięki funkcji rozsuwania a nie otwierania zajmują mniej miejsca są bardziej praktyczne no i zajmują mało miejsca. Jeżeli mamy małe dzieci i mają wspólny pokój warto pomyśleć także o łóżku piętrowym, które naprawdę zajmuje bardzo mało miejsca i jest tak samo wygodne jak zwykłe łóżko.

Pamiętajmy, aby wykorzystać każdy kącik w pomieszczeniu z sensem, wtedy tylko nasz dom będzie wyglądał estetycznie i wartościowo a także czysto i przejrzyście.