Podstawową sprawą, którą należy wziąć pod uwagę jest zróżnicowana wielkość przedmiotów przechowywanych w sypialni od kluczyków do płaszczy oraz cienkiej bielizny do butów i pantofli.

Buty i pantofle zajmują sporo miejsca trudno je przechowywać, chyba, że są ułożone w specjalnie do tego celu zaprojektowanych pojemnikach. Można kupić lub samemu wykonać wiszące kieszenie na pantofle. Mają tylną część w kształcie chorągiewek z rzędami głębokich kieszeni naszytych z przodu. Każda z nich jest na tyle głęboka, by mogła pomieścić parę pantofli. Innym rozwiązaniem jest wieszak lub szuflada na pantofle, która może się znajdować w dolnej partii szafy. Wieszaki na pantofle mają dwa główne style, mogą być metalowe z pętelkami u góry, na które wsuwa się pantofle w taki sposób, że nosek skierowany jest ku górze, a obcas ku dołowi. Drugi rodzaj wieszaka to wykonana z drewna prosta konstrukcja z dwoma półkami na których ustawia się pantofle parami w rzędzie. Innym rozwiązaniem jest przechowywanie pantofli w torbach lub pudełkach, aby łatwo można je zidentyfikować naklejmy frontu podpisane nalepki.

Biżuteria jest na ogół mała i delikatna, dlatego należy ją przechowywać ze szczególną ostrożnością, by uniknąć uszkodzenia. Długie łańcuszki i naszyjniki najlepiej zwinąć i mieścić w głębokich pudełku lub powiesić na wieszaczku. Kolczyki należy przechowywać w parach. Możemy kupić pudełka podzielone na małe przegródki, są idealne do tego celu. Można też odwiedzić sklep jubilerski lub hurtownię i nabyć specjalnie pudełeczka na kolczyki. Krawaty i paski można powiesić na małych klamerkach lub wieszakach przymocowanych od wewnątrz na drzwiach szafy. Podzielmy je na grupy, a w grupach na kolory, by łatwo można znaleźć ten, który jest nam potrzebny.

W sypialni, poza schowkami na odzież, należy wygospodarować też trochę miejsca na kosmetyki, szczotki do włosów, suszarkę i inne przybory toaletowe. Kilka dekoracyjnych buteleczek można wyeksponować, ale należy pamiętać, że na perfumy źle wpływa światło słoneczne.  Z tego powodu, nawet gdy buteleczka wygląda bardzo ładnie na toaletce, jej zawartość może się ulotnić, jeżeli będzie narażona przez dłuższy czas na działanie promieni słonecznych.

Wygląd dużych pudeł, przeznaczonych do przechowywania koców i grubych bluz można uatrakcyjnić i bardziej wkomponować w wystrój całego pokoju, jeżeli je przykryjemy w sposób zharmonizowany z całym pomieszczeniem. Jeżeli tapetujemy sypialnię, możemy przykryć pudła resztką pozostałej tapety. Innym prostym rozwiązaniem jest zakup zwykłego i niedrogiego papieru podkładowego.