Może się zdarzyć, że sposób otwierania się drzwi uznasz za niewygodny. Przełożenie zawiasów na drugą stronę może sprawić, że pokój będzie wyglądał lepiej, lub że przestrzeń zostanie lepiej wykorzystana. Drzwi otwierające się na zewnątrz zwiększają ilość przestrzeni w pomieszczeniu. Pamiętaj jednak, że drzwi nie powinny otwierać się na zewnątrz, gdy za nimi są schody.

 

Przy przenoszeniu zawiasów z jednej strony drzwi na drugą, będziesz musiał wyciąć nowy otwór na zamek i trzpień klamki. Stare otwory na zamek i trzpień można zamaskować, przyklejając małe kawałki drewna i wbijając kołek. Maskujący kawałek drewna i kołek. Maskujący kawałek drewna i kołek powinny wystawać nieco nad powierzchnię drzwi, wyrównasz je, gdy klej wyschnie. Odwracając drzwi, będziesz mógł wykorzystać stary otwór na zamek i trzpień klamki, ale sam zamek trzeba będzie odwrócić.

Musisz wyciąć nowy otwór na zasuwę po drugiej stronie ramy, a stare otwory wypełnić, wbijając do środka kawałek drewna. I tym razem kawałek drewna. I tym razem kawałek drewna powinien nieco wystawać zheblujesz go i wyszlifujesz powierzchnię, gdy klej wyschnie. Musisz także przygotować dłutem wgłębienia na zawiasy zarówno w drzwiach, jak w futrynie, jeśli odwrócisz drzwi, będziesz mógł wykorzystać część starych wgłębień, wykonasz tylko brakujące fragmenty. Uzupełnij stare wyżłobienia pod zawiasy cienkimi kawałkami drewna, które najpierw umocuj klejem, a potem wygładź tak, by nie wystawały poza powierzchnię drzwi.

Jeżeli drzwi mają dodatkowe zawiasy, należy je także przełożyć. Po przywieszeniu drzwi może okazać się, że wyłącznik światła znajduje się w niewłaściwym miejscu. Masz do wyboru dwa warianty: Przenieść wyłącznik na drugą stronę drzwi lub przełożyć go na drugą stronę ściany w ten sposób , że znajdzie się na zewnątrz pokoju, ale mniej więcej w tym samym miejscu.