Strefa do pracy w domu powinna być miejscem bardziej spokojnym i wygodnym od innych przestrzeni biurowych i handlowych, ale jednak muszą być także funkcjonalne. Sukces otrzymamy tylko wtedy, gdy będziemy potrafić w tym miejscu utrzymać czystość i dobrze rozplanujemy rozmieszczenie każdego szczegółu. 

Wbudowne biurko pod klatką schodową może zmienić przestrzeń a w dodatku zrobić się dodatkowym kącikiem przydatnym na własne małe biuro do pracy, jeżeli mamy pracę wykonywaną w domu. Z tytułu, że biurko mamy w domu to możemy ozdobić nasze miejsce pracy różnymi segregatorami, ołówkami, długopisami o wzorach i kolorach śmiesznych, które nam będą poprawiać humor w złych chwilach. Ale trzeba jednak pamiętać, że nie powinny być one zbytnio szalone, aby nas nie rozpraszały. Jeżeli jednak wybierzemy już odpowiednie miejsce na swój własny kąt to musimy odpowiednio umieścić biurko, schowki czy krzesło. Ważnym elementem jest także wentylacja i oświetlenie a także wygodne krzesło. Wentylacja stanowi dość ważną rolę, ponieważ urządzenia dające nam światło nagrzewają pomieszczenie i staje się to miejsce duszne i suche. Najlepszym urządzeń dającym nam światło do miejsca pracy jest lampka punktowa lub biurkowa, dzięki takiej technice nie psuje nam się wzrok i lepiej widzimy. Krzesło zaś powinny być z regulacją opieradła tak, aby praca była dla nas zawsze miła i zdrowa nawet po 8 godzinnej pracy przed biurkiem.

praktyczne biurko

 Pomysły na wykorzystanie dodatków w miejscu pracy w domu:

*  Stary kubek czy kufel może służyć jako pojemnik na ołówki czy długopisy.

* W małych pomieszczeniach warto mieć przygotowane schowki łatwo dostępne, aby utrzymać zawsze porządek.

* Krawędzie owalne pozwalają nam na bezpieczniejszą pracę niż zwykłe kanciaste krzesła czy biurka.

* Półka na książki i encyklopedie, które nam się mogą przydać podczas pracy w domu warto mieć posegregowane na regałach półkowych. Można dla ułatwienia je podzielić na różne kryteria, łatwiej będzie czegokolwiek odszukać jeżeli mamy ich większą ilość.

* Papiery najczęściej używane, powinny być zawsze pod ręką w szufladzie czy na półeczce.

* Po podpisywanie  segregatorów i szuflad znacznie ułatwi szukanie dokumentów.

* Kolory jasne, żywe działają bardziej pobudzająco do pracy, więc warto malować pokoje do pracy na kolorowo i wzorzyście.

* Jeżeli mamy dużo papierków to zalecam kupić większe biurko, ponieważ dokumenty powinny mieć każde swoje miejsce na biurku.

* Lampy czy lampki powinny być bardziej nowoczesne z regulacją mocy światła i rozproszenia go na całe biurko lub w jednym punkcie.

* Dobrze dobrane akcesoria biurka, sprawiają że stają się one przyjemne i zachęcające do dalszej pracy.

* Czasem w takich pokojach bardzo przydatnym elementem są żaluzje w oknach, ponieważ gdy bardzo świeci słońce na polu ciężko nam walczyć z nim i pracować jednocześnie.

jak urządzić biuro w domu