Mniej surową wersją kuchni jest prosty nowoczesny styl. Tworzy go lekka, widna aranżacja z kolorem i przestrzenią. Ma nowoczesną linię, ale charakteryzuje się też pewną miękkością.

Układ takiej kuchni jest praktyczny i funkcjonalny, ale z pobudzającą kolorystyką. Drzwi szafek są na ogół gładkie, natomiast dodane są do nich interesujące i funkcjonalne gałki, natomiast dodane są do nich interesujące i funkcjonalne gałki oraz uchwyty, a także kolorowe laminowane wykończenia. Podłoga też może być kolorowa, jednak zmywalna, na przykład z linoleum w odcieniu pasującym do koloru drzwi, ze wzorem płytek układanych w szachownicę. Można też wykorzystać ogólny wzór wycinany laserowo.

Styl ten może bazować na palecie barw składającej się z dwóch lub trzech kolorów, a także dwóch kolorów i jednego jaśniejszego lub ciemniejszego odcienia któregoś z nich. Jeżeli mamy wątpliwości opracowując po raz  pierwszy taką aranżację powinniśmy rozpocząć od utrzymania jej w bardzo prostym stylu. Więcej elementów dekoracyjnych można zawsze dodać później. Jeżeli jednak zaczniemy zbyt dużą ilością dekoracji na początku, później trudniej będzie się ich pozbyć. To co proste jest zwykle najlepsze.

Kuchnie nowoczesne także składają się z różnych urozmaiceń nowoczesnych, nieraz nawet bardzo dziwnych. Używanie na przykład mat bambusowych zamiast obrusu do kuchni, czy rolet zwykłych na rolety słomiane czy bambusowe i inne udziwnienia, które z roku na rok robią się coraz bardziej modne i stosowane nie tylko przez młodych lecz także starszych domowników.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUrządzenie kuchni.
Następny artykułKuchnia w stylu wiejskim.