Każdy z nas wie, że odzież stanowi największy problem w naszym życiu. Moda się często zmienia a szafa razem z nią. Modna kiedyś spódnica, może w każdej chwili być na topie  a zaś za ciasne spodnie, które jednej wiosny nie są do ubrania, bo się nie mieścimy mogą być następnego lata po diecie dobre. Wszystko byśmy chcieli zatrzymać dla siebie, bo w każdej chwili może być modne i trendy ale gdzie to pomieścić wszystko w szafie i jak? Otóż odpowiedź znajdziemy w tym artykule. 

Przy wyborze odpowiedniej szafy na ciuchy, powinniśmy przemyśleć dokładnie, takie rzeczy jak:

* co w niej chcemy trzymać?

* na ile półek powinna być podzielona, aby wszystko było posegregowane?

* jaka duża nam się zmieści do pomieszczenia?

* czy standardowe drzwi czy może rozsuwana?

*  ile miejsca na wiszące ubrania?

Mamy duży wybór szaf, można zdecydować się na tradycyjną szafę wolno stojącą, tylko takie szafy często obkładamy po jakimś czasie pudłami różnego rodzaju. Na szafie, pod nią czy obok niej a potem robi się na bałagan nie do poznania. Do tego taka  zwykłą szafa ma drzwi otwierane na oścież czyli zajmuje dużo miejsca, ponieważ drzwi muszą się dobrze otwierać.

Szafa na ciuchy

Taka sytuacja na pewno nie będzie mieć miejsca gdy kupimy szafę z suwnymi drzwiami, które są w wnękach szaf lub przestrzeni pod skosami. Takie szafy są najlepszym rozwiązaniem na niewielkie powierzchnie w domach. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy miejsce i w taki sposób, możemy także wykorzystać narożniki pokoju. Meble takie można także zrobić na zamówienie jest bardzo duży wybór fasonów. Wtedy możemy wybrać sobie różnorodne fronty na przykład lustrzane tafle i różnych kolorów. Wykorzystać do takich szaf można efekty z tkaniny ale też coś podobnego do żaluzji okiennych. Szafy mogą mieć konstrukcję aluminiową czy stalową a także drewnianą. Szafy teraz są produkowane pod klienta, aby pasowały do aranżacji całego wnętrza i do potrzeb.

szafę z suwnymi drzwiami

Dobrym sposobem na wykorzystanie zbędnej powierzchni na przykład zakamarki lub skosy montując na nich drzwi harmonijkowe lub łamane. Są szybkie w montażu i zawsze wykorzystany kawałek powierzchni dodatkowo dzięki nim. Szafa taka może być stosowana jako awaryjna szafa lub taki mały zakamarek ciuchów do prasowania lub zbędnych, które może w przyszłym roku ubierzecie.

Wnętrze szafyW nowoczesnych szafach mamy  dużo usprawnień, które pomagają w układaniu ciuchów i ich segregacji. Takie szafy mają zamontowany na przykład pantograf, który służy do wygodnego zawieszania i ściągania ubrań. Półki czy specjalne wieszaki na paski czy krawaty inne drobiazgi w małych szufladkach, pomagają w pomniejszeniu bałaganu w domu. Niektóre szafy są już wyposażone w specjalne kosze na buty czy pościel, którą potem szybko i łatwo można odnaleźć w niej.

Najlepiej kupić szafę o głębokości 70 cm. Ubrania w takiej szafie nie będą się mięły i gniotły i zawsze będą od razu do ubrania. szafa sięgająca aż do sufitu też dobrym jest pomysłem, nie będziemy chować na szafie żadnych pudeł i w pokoju będzie ład i porządek. Czym więcej przegródek w szafie tym lepiej na posortowanie odzieży, której każdy z nas ma sporo.