Sypialnia jest jak własny azyl. Tutaj może znajdować się wszystko nawet stare pluszowe misie, gałgankowe przytulanki, rzeczy pomięte i niepoukładane, rodzinne fotografie albo i ubrania itp.

Sypialnie w dzisiejszych czasach można obudować tak jak kuchnię lub urządzić tradycyjnie wolno stojącymi meblami takimi jak: komody, oszklone szafki, ogromne szafy czy starodawne skrzynie. Nieraz meble bardzo stare po odnowieniu bardzo dobrze się prezentują w danej sypialni. Pamiętajmy jednak, że w sypialni dominuje łóżko i przestrzeń wypełniona wokoło niego powinna pasować do niego samego. Każdy pomysł na sypialnie jest zależny od łoża, czyli sprężynowy tapczan będzie miał inne rozwiązania w sypialni niż łoże z baldachimem. Pomiędzy tymi różnicami istnieje szeroki wybór. Możesz w sypialni umieścić rozsuwane podwójne łóżko, które łatwo zmienić w pojedyńcze, o ile przestrzeń na to pozwoli. Ale najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest materac na podłodze lub na specjalnym podwyższeniu. Ostatnio w sklepach można kupić materac futon, który na dzień można nawet zwijać i chować w rogu pokoju czy gdzieś w garderobie.

Pomysł na sypialnię

W łóżku spędzamy jedną trzecią życia, więc jeżeli chcesz wypocząć nocą to materac powinien być wygodny i solidny. Materace stabilne utwardzane są dobre dla osób cierpiących na kręgosłup, natomiast uchylne łóżka pozwalające na niższe położenie głowy w stosunku do stóp zalecam osobą z niewydolnością krążenia. Materac z gąbki czy sprężynowy będzie tak samo dobry jeżeli tylko gąbka będzie przewiewna, ponieważ wtedy nie będzie taki ciepły. Materaców bawełnianych nie polecam osobą, które mało wietrzą pomieszczenia sypialne, ponieważ ten materac potrzebuje dużo świeżego powietrza.

Kupując łóżko do sypialni nie powinno się go bać wypróbować w sklepie, ponieważ musi być ono wygodne. Najlepiej połóż się na nim, zamknij oczy i sprawdź, czy jest wygodny. Materac odpowiedni powinien być elastyczny i mieć zdolność do kształtowania się ciała w nim. Kupując zaś materac podwójny dla łoża małżeńskiego, powinni sprawdzić jakoś jego obydwoje młodych, ponieważ ciężar ciała dwóch osób inaczej się układa na materacu niż jednej osoby.

Pomysły na sypialnię

Przy  wyposażeniu sypialni powinniśmy zadać sobie kilka podstawowych pytań między innymi takie jak:

* jakiej wielkości powinno być łóżko?

* czy pokój jest tylko sypialnią czy także miejscem pracy?

* jaką dużą przestrzeń potrzebuję do przechowywania np. ubrań, bielizny itp?

* czy pokój sypialny jest słoneczny?

* co powinno znaleźć się koło łóżka np. lampka nocna, budzik, radio, telefon, telewizor?

*czy będą potrzebne dodatkowe gniazdka na inne urządzenia elektryczne?

* czy do sypialni można zajrzeć z zewnątrz?

Po odpowiedzi na te pytania na pewno nasza sypialnia będzie wyglądać pięknie i pomysłowo.