Wielu klientów kieruje się zasadą, w myśl której produkty pochodzące z zagranicy, również materace do spania, mają wyższą jakość. Nic bardziej mylnego! W Polsce również nie brakuje obecnie firm, które wdrażają innowacyjne rozwiązania, produkując materace wysokiej jakości.

Wielu klientów kieruje się zasadą, w myśl której produkty pochodzące z zagranicy, również materace do spania, mają wyższą jakość. Nic bardziej mylnego!  W Polsce również nie brakuje obecnie firm, które wdrażają innowacyjne rozwiązania, produkując materace wysokiej jakości.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Firmy produkujące materace polskie mogą się pochwalić nie lada osiągnięciami. Przykładem może być marka Natura Zone, która od lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości materacy. Do ich wykonania stosuje się najnowocześniejsze materiały o właściwościach wspomagających zdrowy sen, takie jak chociażby innowacyjne pianki termoaktywne, maty kokosowe oraz wysokiej jakości sprężyny kieszeniowe. Natura Zone to firma polska, dla której ważną wartością jest harmonijne pozostawanie w zgodzie z naturą, dlatego do produkcji materacy polskich używa naturalnych, przyjaznych dla ludzi i dla otoczenia surowców, takich jak kauczuk oraz lateks o wysokiej jakości. Zastosowanie jakościowych materiałów sprawia, że materace polskie są wygodne i doskonale spełniają swoją najważniejszą funkcję, jaką jest podparcie kręgosłupa i zapewnienie odpowiedniej pozycji całego ciała podczas snu.

Polskie materace: innowacyjne i komfortowe

Zastosowanie wysokiej jakości materiałów z certyfikatami, pochodzących od sprawdzonych dostawców, to jeden z filarów wysokiej jakości polskich materacy. Drugim jest z pewnością zastosowanie nowoczesnych technologii, między innymi sprężyn kieszeniowych. Dzięki zastosowaniu dużej ilości (nawet ponad 500) sprężyn na metr kwadratowy materaca, a dodatkowo umieszczenie każdej z nich w materiałowej kieszonce, sprawia że materac staje się sprężysty i elastyczny. Tego rodzaju materace są trwałe i odporne na uszkodzenia, a co więcej: doskonale podpierają kręgosłup. Inną innowacją, którą często posiadają polskie materace marki Natura Zone, jest 7’strefowy system twardości. Polega on na wydzieleniu w ramach 1 materaca 7 poziomo umieszczonych stref,  z których każda jest przystosowana do potrzeb poszczególnych partii ciała. Twardsze strefy podpierają więc odcinek lędźwiowy i krzyżowy kręgosłupa, a bardziej miękkie partie są ulokowane w okolicy głowy i szyi, czyli w miejscach, które są bardziej delikatne.

Wybierając materac do sypialni, warto zwrócić uwagę na produkty polskich marek, które cechuje wysoka jakość wykonania.

2 KOMENTARZE

 1. Wygodny materac to podstawa.. Wiem co mówię, od wielu lat miałem problemy z kręgosłupem, ale rozpocząłem codzienne
  krótkie serie ćwiczeń. Na razie jest lepiej, ale po zmianie materaca było czuć różnicę. Wysypiam się, nie budzę się co godzinę i w
  końcu mogę odpocząć.

 2. Artykuł fajny ale brakuje troszkę
  konkretów. Przydałby się osobny wpis
  na temat konkretnych modeli bo tego
  jest multum na rynku i głowa boli
  kiedy trzeba coś kupić. A wiadomo nie
  są to tanie rzeczy.
  Odnośnie zastosowanych materiałów do
  produkcji materaca to można książki
  na ten temat pisać. Ta branża dość
  mocno się rozwinęła od ostatnich lat
  i nie jesteśmy już skazani na zwykłe
  wersalki tylko możemy wybrać produkt
  dopasowany bezpośrednio dla nas i w
  dowolnej kombinacji technicznej
  zapewniającej komfort i solidność. A
  co takiego ma materac? Aż głowa boli:
  kilka rodzi pianki od termicznych po
  wysokoelastyczne i utrzymujące ciepło
  w zimie, wkłady z kokosu, sprężyny o
  różnej twórczości i wytrzymałości,
  hypoalergiczne, klejone standardowym
  klejem albo podwójnie, no i nie
  zapomnijmy o kleju wodnym, który nie
  straszy swoim zapachem bo nie pachnie
  w ogóle. Materac można mieć i bez kleju.
  Czekam na opinie o konkretnych
  modelach. Nawet mogę podesłać
  propozycję różnych firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here