Przestrzeń na poddaszu ma to do siebie, że przez naturalne zacieśnienie przy pomocy skosów jest zachęcona, aby móc ją otworzyć. Najbardziej istotną kwestią jest to, aby pozostało tam jak najwięcej wolnej przestrzeni, chociażby po to, aby zaaranżować sporej ilości hol na poddaszu. W takiej sytuacji możecie przeznaczyć te miejsce nie tylko do tego, aby poprawić komunikację w swoim domu, ale również po to, aby zaaranżować salon na poddaszu.

Hol na poddaszu ze strefą dzienną

Najczęściej powierzchnia komunikacyjna to ta część domu, na której tnie się najwięcej, w zasadzie to im mniejsza ona jest to lepiej, ponieważ dom wydaje się o wiele funkcjonalniejszy, niż w przypadku, gdyby była ona większa. Z jednej strony jest to prawda, ale nie do końca, ponieważ nie ma sensu tutaj również popadać ze skrajności w skrajność. Pamiętajcie, że największą istotą są przede wszystkim proporcje. Najbardziej cierpi w zasadzie komunikacja na poddaszu i na wyższych kondygnacjach. Żeby dobrze zaaranżować taką przestrzeń powinniście zdecydować się, aby inspiracją do aranżacji tego typu rzeczy u Was było to jak wygląda komunikacja na parterze. Wystarczy pomyśleć o tym jak prezentuje się połączony ze strefą dzienną hol, dzisiaj w zasadzie jest to coś naturalnego, co jest w stanie podnieść rangę części reprezentacyjnej domu, a ponadto jest w stanie przyjąć pewnego rodzaju funkcje w salonie. Dlatego też dlaczego nie powinno się przenosić tego typu zasady do wyższej kondygnacji? Wystarczy, że zintegrujecie otwartą przestrzeń poddasza, która jest zintegrowana z holem będzie idealny miejscem, aby zaaranżować tam tego typu funkcje, które będzie można wyjąć z samego pokoju dziennego czy też prywatnych pokojów. Jeśli otworzycie przestrzeń i to bez narzuconych, z góry określonych funkcji to istnieje naprawdę spora szansa na to, że wykorzystacie ją o wiele lepiej, a ponadto pozwoli to Wam uniknąć miejsca na dodatkowe składowisko przedmiotów, która najczęściej powstaje w pomieszczeniach, których funkcja jest w zasadzie nieokreślona.

Przestrzeń rodzinna

Otwarty hol na poddaszu może zostać urządzony jako przestrzeń wielofunkcyjna dla rodziny. Wolny czas, który się ma powinno przeznaczyć się na rodzinną integracją, a w dzisiejszych czasach w zasadzie nie ma lepszej możliwości na wykorzystanie go niż na spędzanie czasu z rodziną, ponieważ czas wolny jest w zasadzie na wagę złota. Nie ma sensu wieczorami zamykać się od razu w sypialniach i spędzać czas przed komputerem, o wiele lepiej będzie jeżeli przed snem spędzicie ten czas razem. Ponadto posiadanie otwartego salonu na piętrze ma też swoje zalety jeżeli chodzi o pewnego rodzaju edukację. Jesteście w stanie nauczyć siebie oraz dzieci tego w jaki sposób możecie razem ze sobą współpracować. Jeśli zaczniecie przyzwyczajać siebie, a zwłaszcza Wasze dzieci do samotności to będzie Wam o wiele trudniej podejmować zadania zespołowe. Dlatego też takie miejsce bez wątpienia będzie wymagało naprawdę obszernej kanapy. W zasadzie to ona może pełnić rolę punktu wyjścia przy aranżacji przestrzeni wypoczynkowej, czy pokoju telewizyjnego.

Bardzo dobrą inwestycją będzie zakup półek na gazety czy też książkowych regałów. Górny salon ma to do siebie, że jest luźniejszą formą tego dolnego. Jeżeli znajdzie się tam nawet lekkiego rodzaju bałagan to nie będzie on zbytnio raził po oczach, będziecie mogli tutaj rozłożyć niewielkie puzzle czy też zacząć się bawić zabawkami z dziećmi i to wszystko pozostawiać. Ponadto zdecydowanie się an takie rozwiązanie to w zasadzie niesamowicie spora oszczędność miejsca. Jeżeli zdecydowalibyście się na wydzielenie zamknięte pokoju wypoczynkowego to musielibyście poświecić na to przeszło od 12 do 16 metrów kwadratowy, zaś w takim przypadku wystarczy Wam około 5 metrów kwadratowych, aby zagospodarować kącik rozrywkowy ze stolikiem i kanapą.

Otwarta przestrzeń biurowa na poddaszu

Jeśli Wasz hol na poddaszu nie tylko jest naprawdę obszerny, ale również oświetlony został przy pomocy okien połaciowych to możecie zdecydować się tutaj na urządzenie w nim miejsca do pracy, albo gabinetu na poddaszu. Najlepiej jeżeli zostanie on doświetlony z boków oraz góry, a wynika to z tego, że światło, które pada z dwóch stron jest o wiele bardziej równomierne i nie wytwarza męczących dla oka kontrastów.