Podłoga powinna stanowić doskonale dopasowany element precyzyjnego dzieła, jakim jest współczesny obiekt budowlany. Dlatego eksperci marki Weber zaprezentowali nowy specjalistyczny folder: Podłoga idealna. Szybko, łatwo i na każdym podłożu.

Zadaniem współczesnych podłóg jest trwałe wykończenie poziomych przegród obiektu budowlanego poprzez uzyskanie niezbędnych funkcjonalności. Obecnie podłoga to element budynku od którego wymagamy coraz więcej. Systemy podłogowe z serii weber.floor służą do precyzyjnego i szybkiego wykonania rozwiązań spełniających normy i standardy.

Prawidłowe układanie podłóg powinno poprzedzić prawidłowe wykonanie podkładu. Zadania i funkcje podkładu są na ogół jednakowe i bez względu na zastosowaną w budynku postać podkładu. Służy do precyzyjnego wyrównywania powierzchni przyszłej podłogi oraz uzyskania optymalnego komfortu termicznego i akustycznego w budynku. Prawidłowo wykonany podkład zwiększa odporność podłogi na działanie wilgoci, a hydroizolacja to przecież jedno z najważniejszych zadań współczesnego budownictwa.

Układając płytki lub panele na nierównym podłożu już po kilku dniach po zakończeniu prac podłogowych możemy poznać efekty. Niektóre płytki będą się zapadać, Z kolei inne wybrzuszać. Zastosowane na nierównym podłożu deski i panele będą rozszczepiać się i wystawać ponad poziom podłogi.

Wybór podkładu podłogowego oparty jest na ogół o rodzaj zastosowania planowanej posadzki. Precyzyjne współczesne budownictwo oparte jest nie tylko o nowoczesne technologie, ale również doskonale dopasowane systemy budowlane. Stosowanie systemów podłogowych weber.floor pozwala wykonać podkład podłogowy oraz posadzkę podłogową stosując jeden i ten sam produkt, czyli weber.floor 1000 lub weber.floor RAPID. To produkty dopasowane zarówno do wykonania podkładu podłogowego oraz do wykończenia go płytkami lub panelami.

Wydawnictwo Podłoga idealna. Szybko, łatwo i na każdym podłożu prezentuje właściwości oraz zalety jastrychów i podkładów podłogowych Weber. W folderze przedstawione są praktyczne rozwiązania oraz wskazówki dotyczące wykonywania podłogi na różnych typach podłoży oraz na trudnych powierzchniach. Rozwiązania są prezentowane na przekrojach i posiadają przykłady użycia systemów Weber, znajdujących zastosowanie w określonych obiektach budowlanych.

Specjaliści marki Weber wskazują różne pakietowe rozwiązania produktowe, takie jak szybkie i innowacyjne systemy podłogowe wykorzystujące jastrych weber.floor RAPID, systemy gwarantujące proste wykonanie i nie wymagające obróbki z użyciem jastrychu weber. floor FLOW o wysokiej płynności oraz ekonomiczne systemy podłogowe oparte o tradycyjny i sprawdzony jastrych weber.floor 1000. W publikacji Podłoga idealna. Szybko, łatwo i na każdym podłożu znajdziemy wszystkie polecane produkty marki Weber pozwalające układać idealną podłogę na każdym podłożu.

Katalog Podłoga idealna. Szybko, łatwo i na każdym podłożu opublikowany jest w poręcznym formacie A4. Wydawnictwo stanowi praktyczny niezbędnik dla tych wszystkich, którzy szukają porad i rekomendacji na temat prawidłowo wykonanej podłogi.