Każdy z nas ma w łazience pralkę chyba że ma osobne pomieszczenie pralnie, wtedy jej w łazience nie mamy i nie zajmuje nam dodatkowego miejsca. Ale w rodzinnych domach przeważnie pralka znajduje się jednak w łazience.

Aby podłączyć pralkę potrzebne są nam doprowadzenia wody zimnej czasem i ciepłej  i prądu oraz dopływ do kanalizacji. Wodę ciepłą się podłącza jeżeli producent danego modelu dopuszcza taką możliwość. po podłączeniu ciepłej wody do pralki możemy skrócić trochę czas prania pralka będzie pobierała mniej energii za prąd. Aby podłączyć pralkę musimy mieć węża, który zazwyczaj jest w komplecie z pralką. Zwykle ma on około 1.5 metra więc trzeba pamiętać, aby doprowadzenie do rur nie było bardzo daleko, ponieważ inaczej będziemy musieli kupować dłuższy wąż co nie jest łatwe.

Wąż jest zakończony przeważnie specjalnym zakończeniem i do tego zakończenia powinna pasować nam złączka przy rurze. Na końcu jest warto zamontować zawór odcinający z takim gwintem aby pasowało nam. Awaryjnym wyjściem jest zamontowanie baterii umywalkowej lub wannowej z zaworem do podłączenia pralki. Ze względu na praktyczność i elastyczność jednak lepiej jest doprowadzić osobno taki kanał niż łączyć je razem.

Brudną wodę z pralki należy odprowadzić do kanalizacji, najlepiej osobnym wejściem. Pod jakim kątem wąż powinien być  ulokowany powinniśmy znaleźć w instrukcji, ponieważ każdy model może mieć inny. Zwykle jest to od 30- 100 centymetrów. Pralki przeważnie mają zasilanie około 230 v, więc wystarczy do nich zwykłe gniazdko.