Pokój dziecinny jest jednym z najwdzięczniejszych i dających najciekawsze, niekiedy bardzo oryginalne możliwości aranżacyjne pomieszczeń w domu. Pomysłowe projektowanie pokoju dziecka na każdym etapie jego rozwoju pozwala stworzyć funkcjonalną przestrzeń do odpoczynku, pracy i zabawy. Obecni na rynku producenci mebli dziecięcych oferują szeroką gamę rozwiązań konstrukcyjnych i stylistycznych, co znacznie ułatwia rozwiązanie kwestii, jak zaplanować pokój dziecka, aby był przytulnym i przyjaznym dla malucha miejscem.

Pomysłowe projekty pokoju dziecka

Szczególnie interesujące projekty pokoju dziecka opierają się na stworzeniu interesującej dla małego mieszkańca aranżacji stylistycznej. W przypadku dziewczynki może to być projektowanie pokoju dziecka w formie komnaty księżniczki utrzymanej w barwach pastelowych, natomiast małego chłopca niewątpliwie ucieszy pokój zaprojektowany jako statek piracki czy domek na drzewie. Rzecz jasna w kwestii, jak zaplanować pokój dziecka należy wziąć pod uwagę osobiste preferencje i zainteresowania malucha, który z całą pewnością chętnie włączy się do wspólnej pracy na aranżacją pokoju.

Zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni

Wymagające szczegółowych wytycznych projekty pokoju dziecka to przede wszystkim aranżacje niewielkich przestrzennie pokoików, które muszą zostać doskonale zagospodarowane, aby spełniały podstawowe funkcje, a jednocześnie były atrakcyjne pod względem wizualnym. W takim wypadku projektowanie pokoju dziecka to zastosowanie odpowiednich rozwiązań technicznych co do wyboru mebli, a zwłaszcza łóżka, które zwykle zajmują najwięcej przestrzeni w małym pokoju. Powinno zatem spełniać również funkcję miejsca do dziennego wypoczynku i zabawy, natomiast w przypadku dzieci starszych najlepiej zdecydować się na komplet mebli z opuszczanym blatem stolika, który rozkłada się w razie potrzeby nie zajmując przestrzeni. Podstawą dekoracji będzie natomiast pomysłowa aranżacja ścian za pomocą fototapety czy naklejek naściennych.

Sprawdź również inne aranżacje na naszej stronie, dzięki czemu planowanie pokoju będzie dla Ciebie o wiele bardziej przyjemne!

Duży pokój dziecinny a stylizacja wnętrza

Projekty pokoju dziecka w przypadku, kiedy pomieszczenie jest duże i słoneczne umożliwiają zastosowanie rozmaitych rozwiązań uatrakcyjniających wnętrze. Doskonałym przykładem będzie rama łóżka w kształcie karocy, samochodu lub łodzi stanowiąca podstawę do określonej stylizacji wnętrza. W tym wypadku kwestia, jak zaplanować pokój dziecka to przede wszystkim konsekwentne stworzenie wybranej stylizacji i wybór funkcjonalnych mebli oraz sprzętów.