Posadzka w łazience bardzo ładnie także wygląda w drewnie, ale jest bardzo narażona na wilgoć. Ale mimo to coraz częściej jest wykonywana z drewna. Ale żeby dobrze się sprawowała i długo pozostała piękna musi być odpowiednio pielęgnowana.

Podłoga drewniana w łazience powinna być gatunkowo o najwyższej odporności na wilgoć. Takimi podłogami są tek, iroko. Także taką podłogę należy także dobrze zabezpieczyć. Posadzkę należy dokładnie chronić przed rozlewaniem wody w dużej ilościach, ale w razie takiego wypadku najlepiej podczas układania pomalować deski lakierem poliuretanowym, uretanowym lub uretanowo-alkidowy. Ale trzeba pamiętać, że po rozlaniu wody na taką posadzkę ona zrobi się śliska i bardzo łatwo o nie chciany poślizg.

 

Pielęgnować należy ją według rodzaju powłoki wykończenia, ponieważ można je wykończyć na różne sposoby. Drewno, które jest pokryte warstwą lakieru, wystarczy przecierać zwilżoną szmatką z dodatkiem detergentów, a najlepiej środków zalecanych do podłóg tego typu. Oczywiście takie środki nie będą takie tanie jak inne płyny ale warto, aby podłoga była piękna przez długi czas. Posadzki olejowane natomiast wymagają regularnych zabiegów konserwacyjnych to znaczy, że systematycznie należy nakładać olej do pielęgnacji.

Podłoga drewniana także nie jest tania, należy o tym pamiętać, a w dodatku  musi przecież ona być z tworzywa bardziej wytrzymałego na wilgoć, ale za to bardzo ciepła, zwłaszcza dla dzieci, które lubią wszystkiego dotknąć i byle gdzie się oprzeć nawet podczas kąpieli.