Piękna, letnia pogoda dodaje nam chęci do spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu. Ogród, balkon, taras czy działka za miastem – tylko o tym marzymy, kiedy budzi nas słoneczny dzień. Najmilej spędza się te chwile pośród zieleni, mając wokół siebie zadbany, soczyście zielony trawnik. Co zrobić, żeby w ekspresowym tempie móc cieszyć się taką trawą? Dystrybutor sztucznej trawy znalazł rozwiązanie – trawa z rolki.

Czym jest sztuczna trawa?

Sztuczny trawnik to produkt syntetyczny, który został stworzony na wzór prawdziwych źdźbeł trawy. Przy jego produkcji stosuje się polipropylen lub polietylen, cechujące się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a ich połączenie gwarantuje wyjątkową miękkość sztucznej trawy z rolki. Takie gotowe włókna trawy umieszcza się na specjalnym podkładzie. To zapewnia wygodę w montażu sztucznej trawy, którą łatwo zamontować w miejscach niedostępnych dla prawdziwego trawnika, jak balkon czy taras, jak i w ogrodzie, na placu zabaw czy w hotelach. Do każdego przeznaczenia warto wybrać odpowiednią wysokość runa.

Wyróżnia się dwa rodzaje sztucznej trawy z rolki, które różnicuje się na podstawie typu włókien:

  • włókna monofilowe – splot złożony jest z pojedynczych pasemek, a każde z nich ma do kilkunastu włókien
  • włókna fibrylowane – trawa ma postać poskręcanej i ponacinanej taśmy, szerokiej na kilka centrymetrów.

Dystrybutor sztucznej trawy oferuje również modele z połączeniem obu typów włókien.

Krótka historia sztucznej trawy

Sztuczna trawa po raz pierwszy pojawiła się w USA w latach 60. XX wieku. Miano jej wynalazcy przypisuje się Davidowi Chany’emu, amerykańskiemu naukowcy z College of Textiles w Karolinie Północnej. Początkowym jej przeznaczeniem były głównie boiska piłkarskie, kładziono ją wówczas na betonową podstawę. Nie było to jednak optymalne rozwiązanie, więc pracowano nad udoskonaleniem jakości materiałów i włókien. Nowoczesne technologie w latach 90. XX wieku pozwoliły uzyskać o wiele lepszą wersję trawy z rolki, którą nazwano trawą III generacji. Jest wykonana z elastycznego podkładu oraz zabezpieczona warstwą lateksu lub poliuretanu.

Oferta trawy z rolki Epufloor Grass

Na stronie trawa-krajobrazowa.pl znajdziemy bogatą ofertę różnego rodzaju traw, gdzie każdy znajdzie coś wedle swoich potrzeb. Sztuczną trawę można rozróżnić tu ze względu na przeznaczenie, np.

  • trawy krajobrazowe – idealne do montażu w ogródku, na balkonie czy tarasie, cechują się wyjątkową miękkością, gęstością i niezwykłą realistycznością – nie zobaczysz różnicy między trawą z rolki a prawdziwym trawnikiem! Świetnym wariantem będzie tu model Prestige o wysokości runa 40mm czy model Velvet 30mm.
  • trawy boiskowe – tworzone z myślą o obiektach sportowych, wyróżniające się większą wytrzymałością i sprężystością włókien. Dobrze sprawdzi się wariant Active ze specjalnie zaprojektowanym kształtem włókna o krótkim, 10mm runie.

Zalety sztucznej trawy z rolki

Dystrybutor sztucznej trawy z rolki Epufloor Grass zapewnia o wielu korzyściach inwestycji w sztuczny trawnik. Co zyskamy dzięki takiemu rozwiązaniu?

  • Trawa w miejscach trudno dostępnych – Twoja trawa w zacienionym lub wilgotnym obszarze nie chce rosnąć? Nie ma problemu! Trawa z rolki sprawdzi się w każdym miejscu, nawet trudno dostępnym i mało żyznym.
  • Łatwe układanie sztucznej trawy – układanie sztucznej trawy to czynność, z którą każdy sobie poradzi! Nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy sprzętu, podczas jednego popołudnia można ją położyć!
  • Komfort użytkowania – trawa z rolki wyróżnia się bezobsługowością, nie trzeba jej kosić, podlewać, nawozić czy wyrywać chwastów – nic tylko cieszyć się jej bezproblemowym użytkowaniem i zaoszczędzić czas na odpoczynek.
  • Niskie koszty – inwestujesz jedynie jednorazowo przy zakupie i nie wydajesz już później nic na pielęgnację w porównaniu do naturalnego trawnika.
  • Różne miejsca przeznaczenia – dystrybutor sztucznej trawy z rolki podkreśla jej niezliczone zastosowanie, m.in. na siłowniach, w hotelach, na balkonach i tarasach, na boiskach, na placach zabaw, w sklepach, galeriach itd.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi modelami trawy z rolki i instruktażem układania sztucznej trawy na stronie trawa-krajobrazowa.pl