Jeżeli jeszcze nie mieliśmy okazji sprawdzić co ostatnio sprzedaje się najlepiej to już nie musicie tego robić. Powiem wam – są to panele podłogowe. Dla większości nie powinno to być zaskoczenie, ponieważ spora część producentów robi właśnie wyprzedaż w magazynie. Trzeba więc szykować się na istny wysyp promocji. Dla klientów to świetna wiadomość. Jeżeli więc planowałeś generalny remont podłóg to ciężko wyobrazić sobie lepszy czas niż ten. Kupno paneli oraz ich zamontowanie to nie jedyne zadanie, jakie będzie na nas czekać. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że należy o nie dbać i odpowiednio zabezpieczać. Jak tego dokonać przekonacie się z dzisiejszego artykułu.

Na początku warto jednak wspomnieć, że sam producent zabezpiecza swój produkt przed niefrasobliwością działań człowieka. Chodzi więc o to, by panele przetrwały pierwsze kilka miesięcy – jeżeli sami dołożymy cegiełkę i będziemy o nie należycie dbali, to pozostaną z nami na dłużej. Producenci często decydują się na dodanie około siedmiu warstw lakieru. Wcześniej jednak panel zabezpieczany jest warstwą oleju. Co ciekawe, lakier może być albo bezbarwny – najczęściej spotykana opcja – albo z barwą drewna.

Istnieje możliwość kupienia paneli podłogowych jako niezabezpieczonych, ale jest to stosunkowo rzadkie, ponieważ producenci nie decydują się na taki krok zbyt często. Jeżeli chcemy panele w stanie surowym to najlepiej skontaktować się bezpośrednio z producentem i omówić tą sprawę. Nie twierdzę, że nam je sprzeda, bo to nie dział indywidualny, ale być może da nam namiar do sklepów, gdzie takie panele aktualnie się sprzedaje. Decydując się na surowe panele musimy pamiętać, że wydłużamy swój czas pracy. Oczywiście personalizacja paneli wydaje się być ważniejsza, ale tylko gdy mamy na to czas.