Ochrona drewna przed wilgocią, wydłużenie okresu trwałości, zapobieganie uszkodzeniom powierzchni, to najważniejsze zadania stawiane przed lakierami do drewna. Dzisiaj szczególnie, kiedy drewniane elementy coraz częściej wykorzystywane są jako materiał ozdobny do elewacji, tarasów, balkonów i innych elementów zewnętrznych, a dodatkowo doskonale utrzymane podłogi czy inne drewniane elementy wyposażenia wnętrz stanowią ważny punkt eleganckiego i modnego domu, warto zastanowić się nad wyborem najlepszych produktów zabezpieczających do drewna.

Odświeżamy drewno w domu

Nadszedł czas na tak wiele razy odkładane odświeżenie podłogi czy nadanie stylowego charakteru drewnianym schodom? Dzięki swoim zaawansowanym właściwościom, szybkoschnący lakier do drewna Altax stanowi doskonałe rozwiązanie dla każdego, komu zależy na najwyższej jakości, niezwykłej łatwości zastosowania, a także wysokiej odporności na uszkodzenia fizyczne i mechaniczne. Lakiery do drewna Altax tworzą na powierzchni drewna trwałą powłokę ochronną i co ważne, są również bardzo łatwe w nanoszeniu dzięki zastosowaniu innowacyjnego Aplikatora Zrób-to-sam. Lakierowana powierzchnia jest sucha w dotyku już po godzinie i gotowa do użytkowania już po 8 godzinach. Dodatkową cechą lakierów do drewna Altax jest ich dostępność w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możemy nadać nową barwę lakierowanym powierzchniom bez konieczności stosowania dodatkowych zabiegów. Szybkoschnące lakiery do drewna Altax można również aplikować w pokojach dziecięcych, szpitalach. Spełniają one też restrykcyjne normy produktów przeznaczonych do lakierowania drewnianych zabawek dla dzieci.

Lakiery do drewna do stosowania na zewnątrz

Wyższe temperatury i wydłużające się dni powodują, że coraz poważniej zastanawiamy się i planujemy odnowienie lekko zaniedbanego tarasu, balustrady czy okien. Mimo tego, iż drewno jest najbardziej naturalnie odpornym na oddziaływanie warunków zewnętrznych materiałem, konieczne jest stosowanie dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Altax przygotował dla swoich Klientów szeroką gamę impregnatów, olejów i lakierów do drewna przeznaczonych do stosowania na zewnątrz. Produkty Altax charakteryzują się szeroką gamą dostępnych kolorów, bardzo prostym systemem aplikacji, wysokim stopniem penetracji drewna oraz bardzo istotnym dla produktów przeznaczonych do zastosowań zewnętrznych, nawet 8-letnim okresem ochrony. Szybkoschnące impregnaty dekoracyjne czy też impregnaty do drewna ogrodowego zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających użytkowników i zapewnią wieloletnią, trwałą ochronę drewnianych powierzchni.