Aktualnie podczas wyposażania naszych mieszkań stawiamy na detale, dzięki którym pomieszczenia nabiorą przytulności i wszystko będzie się idealnie komponować. Nasze domy to nie tylko meble i dodatki typu dywany. Niezwykle ważna jest także dekoracja okien. Szczególnie istotne jest to, kiedy stawiamy na popularne obecnie duże okna.

Aktualnie podczas wyposażania naszych mieszkań stawiamy na detale, dzięki którym pomieszczenia nabiorą przytulności i wszystko będzie się idealnie komponować. Nasze domy to nie tylko meble i dodatki typu dywany. Niezwykle ważna jest także nowoczesna dekoracja okien. Szczególnie istotne jest to, kiedy stawiamy na popularne obecnie duże okna. To dzięki temu możemy również nadać pomieszczeniom niepowtarzalny nastrój. Sposobów na dekorację okien jest mnóstwo, a wszystko zależy od tego, w jakim stylu urządzamy mieszkanie i jakich dodatkowych funkcji oczekujemy od tychże elementów dekoracyjnych.

Pierwszą metodą dekoracji okien jest zastosowanie tradycyjnych zasłon. Są one najpopularniejsze ze względu na brak konieczności trwałego ich montażu i łatwość ewentualnych zmian. Zarówno firany, jak i zasłony występują w wielu wariantach, wzorach i kolorach, dzięki czemu mogą stanowić tylko delikatny akcent w całym wnętrzu bądź wybijać się na pierwszy plan. Dostępne w sklepie Ardeko tkaniny zasłonowe, tafty, płótna, woale i inne materiały doskonale sprawdzą się jako praktyczna dekoracja. Posiadają nie tylko ogromne walory estetyczne, ale również spełniają wiele istotnych funkcji. Zasłony świetnie chronią przed promieniami słonecznymi i przed nagrzaniem pomieszczenia. Stanowią więc izolację przed światłem, a także przed temperaturą, która się z tym wiąże. Wybierając zasłony jako dekorację okienną mamy duże pole do popisu. Nie chodzi tu tylko o wybór koloru i motywów, ale również o wszelkie upięcia. Można je wykonać za pomocą taśm lub sznurów, a pomieszczenie dzięki temu wygląda bardzo elegancko, imponująco i oryginalnie. Zasłony wymagają montażu karniszy, które mogą też same w sobie stanowić idealną dekorację. Szeroki wybór zarówno zasłon, firan, jak i karniszy w sklepie Ardeko pozwoli na dopieszczenie wyglądu naszego mieszkania w każdym calu.

Na popularności zyskują w ostatnim czasie także rolety okienne. Wśród nich również dostępnych mamy wiele wariantów estetycznych. Dodatkowo stanowią one dokładniejszą ochronę przed światłem wpadającym do pomieszczenia, które powoduje dyskomfort nie tylko w dzień, ale także w nocy, szczególnie gdy mieszkamy w mocno oświetlonym mieście. Rolety są łatwe w obsłudze i występują też w wariancie elektrycznym. Są wspaniałym dodatkiem, który nie zaburza harmonii pomieszczenia. Podobnym rozwiązaniem są żaluzje, które nieco różnią się wyglądem od rolet. Mogą być one wykonane  aluminium lub z drewna, co wspaniale prezentuje się w każdym wnętrzu i dodaje mu ciepła. Ich czyszczenie jest niezwykle łatwe, co sprawia, że są nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne. Poza tym żaluzje ułatwiają manewrowanie światłem, gdyż bez problemu możemy zaciemnić całkowicie bądź tylko częściowo pomieszczenie za pomocą ustawienia lameli.

Bardzo często wybierane są do dekoracji okien plisy. Wyglądają naprawdę efektownie, a dodatkowo można je montować w oknach o niestandardowych kształtach, jak na przykład w okrągłych lub trójkątnych. W tradycyjnych oknach możemy zamontować podwójne plisy by uczynić pomieszczenie niestandardowym i nowoczesnym, a tym samym zwiększyć komfort użytkowania

Wszystkie sposoby na dekorację okien niosą ze sobą także wiele innych korzyści, wśród których główną jest ochrona przed światłem słonecznym, a także pewna izolacja termiczna i ograniczanie hałasów. Poza tym mieszkanie wyposażone w takie elementy staje się bardziej przytulne, natomiast wykorzystanie żaluzji czy rolet w pomieszczeniach biurowych zwiększy komfort pracy i pozwoli na dużą prywatność.