Komplet wypoczynkowy, jaki wybierasz do swojego salonu, jest często wykorzystywany przez całą dobę. Zwłaszcza narożniki z funkcją spania to niezwykle praktyczne meble 2 w 1. W dzień stwarzają przestrzeń do relaksu, a nocą zamieniają się w wygodne łóżka. To rozwiązanie dla mniejszych mieszkań pozbawionych wydzielonej sypialni oraz domów, w których często przyjmowani są goście.

Narożniki cieszą się dużą popularnością wśród mebli wypoczynkowych. Są większe niż sofy czy kanapy i, jak sama nazwa wskazuje, idealnie wpasowują się w róg pomieszczenia. Niektórzy wykorzystują te meble do umownego oddzielenia strefy relaksu od miejsca jedzenia czy przygotowywania posiłków. Dzięki narożnikowi można zaaranżować pokój na kilka różnych sposobów, każdorazowo kreując wygodne miejsce do siedzenia oraz spania.

Zalety narożników

Strefa wypoczynkowa zajmuje w salonie zdecydowanie najwięcej miejsca. Jest obszarem stworzonym do relaksu, spotkań z przyjaciółmi, czytania czy oglądania telewizji. Dlatego wygodne siedziska w tej części domu to podstawa. Decydując się na narożnik, zyskujesz dużą powierzchnię wypoczynkową, którą dodatkowo możesz powiększyć po rozłożeniu (o ile ma funkcję spania). Zazwyczaj, jeżeli jest to mebel typu 2w1, ma także pojemnik na pościel. To dodatkowa, pojemna skrytka na kołdry, koce oraz poduszki, która ułatwi Ci przechowywanie oraz dbanie o domowy porządek.

Innymi zaletami nowoczesnych narożników, oprócz dużej powierzchni do relaksu i przechowywania, jest:

  • designerski wygląd,
  • możliwość dopasowania mebla do pomieszczeń o dużym, jak również małym metrażu,
  • możliwość umiejscowienia w rogu pokoju lub na środku między salonem a kuchnią czy jadalnią,
  • szybkie i łatwe składanie oraz rozkładanie,
  • duża elastyczność pod względem aranżacji za pomocą koców i poduszek.

Jaki narożnik wybrać?

Wypoczynek w dzień czy sen w nocy — każdy rodzaj relaksu zasługuje na to, aby odbywał się w komfortowych warunkach. Dlatego, wybierając narożnik, warto sugerować się nie tylko jego wyglądem, ale także:

  • rodzajem materiału obiciowego (jego gramaturą, łatwością w czyszczeniu),
  • rodzajem konstrukcji i nóżek (drewniana, z elementami metalowymi),
  • sposobem, w jaki wypełniono siedzisko i oparcie (sprężyny, pianka tapicerska, lateks),
  • liczba zagłówków i możliwością ich regulowania.

Dopasuj rozmiar mebla to metrażu pomieszczenia oraz liczby osób, które będą z niego na co dzień korzystały. Opcji jest wiele, a wszystkie dostępne meble wypoczynkowe znajdziesz w sklepie Meble KD. Możesz też skomponować własny zestaw wypoczynkowy z narożnikiem w roli głównej, a dodatkowo fotelem, pufem czy podnóżkiem.