Dla wielu z nas w łazience nie może zabraknąć wanny, nawet gdy mamy mało miejsca w łazience. Często wymieniając starą z tworzywa żeliwnego, wybieramy nową akrylową.

Wanny z akrylu są lekkie i przeważnie mają wyprofilowane wnętrz, ich powierzchnia jest gładka i ciepła w dotyku. Tego typu wanny są bardziej odporne na korozję i przebarwienia, a także na zarysowania i uszkodzenia powstające podczas eksploatacji są mało widoczne i możne je łatwo usunąć pastą polerską.

Jeżeli stara wanna nam pasowała co do wielkości i kształtu to możemy zakupić taką samą, na pewno z tym problemu nie będzie, ponieważ teraz jest coraz więcej modeli podobnych wymiarów i kształtów. Oczywiście polecamy wybrać coś z nowości rynkowych. Jest bardzo bogata oferta wanien nie dużych narożnych symetrycznych lub z ściętym bokiem, które na pewno zajmują mniej miejsca i są bardziej funkcjonalne niż te starsze modele. Do dużej łazienki możemy kupić oczywiście wannę większą niż obecna, która była i na pewno o ciekawszym kształcie. Teraz jest wybór bardzo duży, ponieważ może być to wanna okrągła, owalna, prostokątna, narożna, z ściętymi bokami. Bardzo efektownie teraz wyglądają wanny wysunięte od ściany na środek lub z boku łazienki, oczywiście jeżeli pozwala nam na to podciągnięcia kanalizacyjne.

 

Wybierając wannę warto zwrócić uwagę na wyprofilowanie jej wnętrza. Modele o takim samym kształcie mogą mieć różne głębokości a ścianki boczne pionowe mniej lub bardziej pochylone. Tak naprawdę ukształtowanie wanny decyduje nie tylko o wygodzie ale także o zużywanej ilości wody każdorazowo aby ją na pełnić. Do wielu wanien można kupić zagłówki ozdobne i nie tylko, ponieważ fajnym elementem są relingi do zawieszania ręczników.

Można  także zamówić sobie wannę akrylową w wersji antybakterynej, czyli pokryte specjalna powłoką albo zrobione z płyt akrylowych z dodatkiem środka o właściwości antybakteryjnych. Taką wannę o wiele łatwiej utrzymać w czystości i efekt mycie jej jest trwalszy niż u zwykłej.