Większość osób w domu ma mikrofalę, która ułatwia tak naprawdę życie nasze. Zawsze gdy nam się śpieszy możemy w szybki sposób podgrzać jedzenie czy nawet coś do picia dla dziecka, lub szybko odmrozić a także inne funkcje.

Mikrofale w dzisiejszych czasach możemy kupić różnego rodzaju. Jeżeli kuchenka mikrofalowa ma służyć wyłącznie do szybkiego podgrzewania potraw czy do odmrażania, wystarczy kupić o nie wielkiej mocy na przykład około 700W. Ale jeżeli mamy zamiar w niej gotować, piec, a nawet grillować bo w kuchni nam się nie mieści na przykład piekarnik to wtedy musimy się zdecydować na model mający większą moc około 1000W a nawet ponad.

Na co zwrócić uwagę kupując mikrofalę do kuchni?

Ważnym elementem jest także pojemność takiej mikrofali, jeżeli przygotowujemy potrawy dla kilku osób przyda nam się mikrofala w kuchni o pojemności większej na przykład około 35 litrów.

Mikrofala jest każda inna i posiada inne funkcje, między innymi takie jak:

* grill

* rozmrażanie

* szybkie podgrzewanie

* gotowanie na parze

* opiekanie

* termoobieg

Mikrofala kuchenna

Funkcje mikrofali kuchennych

Mając grilla w mikrofali musimy, pamiętać, że jeżeli mamy małą moc to dość długo trwa to grillowanie, wiec lepiej kupić o większej mocy urządzenie z myślą, że chcemy często z tej funkcji korzystać, ale wiąże się to także z większymi kosztami użytkowania.

Rozmrażanie w mikrofali nie w każdej mikrofali przebiega tak jak powinna, najlepiej kupić mikrofalę taką, aby jedzenie przy rozmrażaniu nie podgrzewało się.

Szybkie podgrzewanie jest fajną funkcją, która znajduje się w każdej mikrofali i służy do szybkiego podgrzania. Jeden przycisk i ustawienie sekundnika i zupa podgrzana, szybko i sprawnie.

Funkcja z gotowaniem na parze jest nowością i wystarczy kupić mikrofalę z tego roku i będzie posiadać taką funkcję. Znajduje się w niej specjalne naczynie, które umożliwia  taki sposób przyrządzać potrawę.

Opiekanie najczęściej lubią dzieci, ponieważ po chwilce możemy jeść chrupiące na przykład tosty.

Termoobieg jest ważny w mikrofali jeżeli nie posiadamy piekarnika i mamy zamiar w niej piec ciasta i ciasteczka, pamiętając że musi być to mikrofala do kuchni o większej mocy i większej pojemności.

Czy warto kupić mikrofalę?