Żoliborz jest jedną z najpiękniejszych dzielnic Warszawy. Nazwa tej części stolicy pochodzi z języka francuskiego i znaczy tyle, co piękny brzeg (franc. Joli Bord). Od wielu dekad nad Żoliborzem roztacza się duch artyzmu, a jego mieszkańcami są nie tylko najwybitniejsi twórcy, ale też znani intelektualiści. Co ważne, ponad 1/3 powierzchni dzielnicy zajmują tereny zielone, co czyni ją jeszcze atrakcyjniejszym miejscem do zamieszkania.

Żoliborska zabudowa – perfekcyjne połączenie międzywojennych willi z nowoczesną architekturą

Rodziny z małymi dziećmi, osoby uwielbiające aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i wszyscy, którzy szukają spokoju w wielkim mieście, poczują się na Żoliborzu wreszcie jak u siebie. Dzielnica ma urok wyciszonego miasteczka, a mino to pozwala na korzystanie z zalet wielkiego miasta.

Międzywojenne wille wzniesione przy wąskich uliczkach są niemym świadkiem pięknych historii i wspomnieniem po znakomitych mieszkańcach. Ta warszawska dzielnica jest nie tylko wyjątkowa ze względu na panującą tutaj atmosferę i swoje dzieje, ale też przez bogactwo terenów zielonych, tak rzadko spotykanych w rozrastających się polskich miastach. Wiele domów ma własne ogródki, w nowo powstających osiedlach deweloperzy również dbają o roślinność.

Ogólnodostępne tereny zielone pięknieją na oczach mieszkańców Żoliborza. Ponad 30-hektarowa Cytadela po wyprowadzce wojska ma zostać zmodernizowana i zagospodarowana jako centrum kulturalne – w jej wnętrzach zostaną m.in. wystawione zbiory Muzeum Katyńskiego, a zielone otoczenie obiektu służyć będzie wypoczynkowi mieszkańców. Podobnie rekreacyjną funkcję spełniać ma Kępa Potocka, na której już dziś można jeździć konno albo pograć w tenisa.

Żoliborz – dzielnica, która nie przestaje się rozwijać

Od kilku lat mieszkańcy Żoliborza obserwują powstające w ich otoczeniu nowe osiedla. Architektura współczesnych budynków wielorodzinnych nawiązuje do wyglądu międzywojennych willi, łącząc najnowsze rozwiązania architektoniczne i budowlane z klasyką i elegancją wykończenia. Szacuje się, że w ciągu najbliższych kilkunastu lat liczba mieszkańców tej części polskiej stolicy wzbogaci się o kolejne 30 tys. osób. W tej chwili na Żoliborzu żyje nieco ponad 40 tys. mieszkańców. Najwięcej inwestycji powstanie na dawnym Żoliborzu Przemysłowym i Powązkach, dając nowym mieszkańcom idealny mariaż spokojnego życia wśród zieleni z niewielką odległością do warszawskiego Śródmieścia, gdzie uczą się i pracują.

Wygodne mieszkanie blisko natury
Deweloperzy przykładają ogromną wagę do łączenia wyjątkowego charakteru tej dzielnicy, który bez wątpienia zachęca do zamieszkania po lewej stronie Wisły, ze współczesnymi trendami i potrzebami przyszłych lokatorów. Jednym z najlepszych przykładów takiego nowego osiedla jest Rezydencja ArtEco. Inwestycja zlokalizowana przy ulicy Jasnodworskiej zatopiona jest w zieleni, a niedalekie Sady Żoliborskie, Kępa Potocka, Park Kaskada, Park Stefana Żeromskiego na przedpolu Cytadeli i Park im. Żołnierzy Żywiciela okazują się dla nowych mieszkańców wspaniałym miejscem do spacerów i aktywnego wypoczynku.

Wyjątkowy wygląd tego nowego osiedla nawiązuje do zielonego i artystycznego ducha Żoliborza. Inwestycję wykończono naturalnymi materiałami, takimi jak kamień i drewno, a po elewacji efektowane pnie się bluszcz. Nowoczesny design obiektu inspirowany jest najlepszymi wzorcami żoliborskiej zabudowy. W centrum inwestycji znajduje się zielone atrium i duży plac zabaw – idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Dodatkowym atutem tego nowo wybudowanego osiedla jest doskonała komunikacja ze Śródmieściem – do centrum Warszawy łatwo stąd dojechać nie tylko samochodem, ale też tramwajem, autobusem i metrem. Na parterze obiektu znajdują się liczne lokale użytkowe i sklepiki, mieszkańcy będą mieli więc wszystko w zasięgu ręki, w swojej małej enklawie w sercu gwarnej Warszawy.