W dni upalne, miło jest wrócić do mieszkania chłodniejszego niż zwykle. Aby tak się stało musimy zasłonić odpowiednio okna przed promieniami słonecznymi. Alternatywnym wyjściem jest zima, gdy okno zasłonięte w nocy nie wyciąga nam tyle ciepła na zewnątrz poprzez okno.

Ciepło jak i zimno w zimie przechodzi nam poprzez ściany i okna. Ale u nas coraz częściej ocieplamy wełną mineralną  lub styropianem, co latem stanowi zaporę przed wysokimi temperaturami a w zimie chroni nas przed bardzo zimnymi zimami i zimnem wpadającym do wnętrza domu. Okna zaś warto zasłaniać osłonami zewnętrznymi. Montując na zewnątrz okna roletami lub markizami najlepiej chronią przed żarem. Zatrzymują one promienie przed szybą i nie wnikają wtedy do pomieszczenia.  Ale w zimie nam nic nie dają tak naprawdę i mało co się ich używa.

 

Żaluzje zaś wewnętrzne mają więcej zalet, ponieważ w czasie lata, chronią nas przed promieniami ale już wewnątrz w domu. Do tego bardzo ładnie wyglądają jako dekoracja wnętrza. A w zimie chronią przed wpadaniem zimna przez okna i uciekaniem ciepła poprzez okno, jeżeli są  montowane bezpośrednio na okno. Rolety wewnętrzne często tłumią hałas z zewnątrz i zabezpieczają przed włamaniami do wewnątrz domu za pomocą okna.

Rolety takie czy żaluzje są w różnych cenach, zależą przede wszystkim  od jakości wykonania, firmy i funkcjonalności. Rolety możemy kupić: drewniane, aluminiowe, wewnętrzne, zewnętrzne, tzw. markizy. Na naszym rynku mamy także je w różnej wielkościach i różnych kolorach a nawet kolorowe. Można także je wykonać na zamówienie specjalne.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKafelki do łazienki
Następny artykułMaterac do łóżka.