W miejscu pracy często powinniśmy mieć odpowiednie umeblowanie przystosowane do wykonywanej pracy. W domu często jak pracujemy to wszystko mamy na jednej kupce, a tak naprawdę nie jest to dobre rozwiązanie.

Jeżeli praca wymaga od nas zbierania zewsząd informacji, próbek lub materiałów referencyjnych, które będą nam potrzebne na biurku, może warto zainstalować stolik na kółkach, który przyda się do przewożenia za jednym razem większej ilości materiałów z jednego miejsca na drugie.Nie będziemy musieli kręcić się z rękami pełnymi dokumentów. Stolik taki można tez przesunąć do biurka i mieć łatwy dostęp dokumentów używając jego górnego blatu jako przedłużenia biurka. Poza współczesnym wyposażeniem biurowym, przydatne mogą być stare meble w dawnym stylu, ponieważ są interesujące i atrakcyjne. Stare drewniane systemy sklepowych ze szklonymi z frontu szufladami mogą stanowić sympatyczną odmianę w biurze domowych i dobrze będą pasowały do tradycyjnych mebli i tkanin. Szafki z długimi, niskimi szufladami zapewniają nie tylko dużo miejsca, ale mają też taką wielkość i budowę, że ich górę można wykorzystywać jako dodatkowy blat do pracy, częściowe przepierzenie pokoju lub nawet miejsce do trzymania czajnika i ekspresu.

Do przedzielenia pokoju, w równym stopniu, jak rząd szafek, może służyć biblioteczka. Tym niewysokim meblem może oddzielić przestrzeń do pracy od reszty pokoju, nie zbierając jednocześnie światła i nie przysłaniając widoczności. By zapewnić jej stabilność, biblioteczka z trzema półkami o wysokości 92 cm można przymocować do podłogi i ściany, przy której stoi. Na stronie, która sąsiaduje znajdują się półki do układania różnych rzeczy, a jej tył, zwrócony w stronę pozostałej części pokoju, można przysłonić ustawioną przy nim sofą lub pomalować na kolor ściany.