Każdy z nas by chciał w domu mieć ładne wnętrze nie tylko w pokojach ale także w kuchni, w której panuje przeważnie wielki chaos przy gotowaniu codziennego obiadu.

 

 

Meble kuchenne powinny być do kuchni trwałe, ładne i stabilne a zwłaszcza odporne na wilgoć , wodę i wysoką temperaturę. Zazwyczaj szafki kuchenne są białe ale montuje się także wykończenia kolorowe zwłaszcza gdy robimy takie meble na zamówienie. Meble kuchenne zwykłe mają przeważnie standardowe wymiary takie jak: głębokość 60 centymetrów szerokość 30,40,50,60,80,100 centymetrów a wysokość stojących to około 60 centymetrów lub więcej, w zależności od naszego upodobania. Najlepiej meble kuchenne mieć na nóżkach, tak aby można było pod nimi posprzątać bez problemu.

 

Szafki wiszące są płytsze zawsze niż te na dole mają około 37 centymetrów, wysokość różną ale około albo 70 centymetrów. Najlepiej wybrać jakieś fajne odpowiednie szafki do danych wnętrz, w zależności jakie mają mieć przeznaczenie, aby łatwo z nich się korzystało na co dzień. Najczęściej powierzchnia mebli kuchennych jest pokryta lakierem, laminatem lub fornirem, ale także są spotykane coraz częściej szkłem piaskowym, przezroczystym lub kolorowym.

Wszystko tak naprawdę zależy od nas samych i od naszego stylu i całego wystroju wnętrza. Najważniejsze aby kuchnia miała dobrze dobrane meble z wyznaczonym przeznaczeniem. Pamiętać należy, że nie liczy się ilość szafek i ich wyposażenie ale dopasowanie ich do wnętrza i wyposażenia a co najważniejsze do wygody korzystania z całej całości.