Technika malowania wzoru za pomocą szablonu nie jest skomplikowana. Przyklejamy szablon do malowanej powierzchni i pokrywamy go farbą, a kolorowy wzór pozostaje na ścianie.

 

Wzór może być powielany tak długo, jak długo wytrzyma szablon. Jeżeli będziemy go dobrze chronić i używać z przeznaczeniem odpowiednim to na wiele razy. Jedyną wadą tej techniki jest konieczność częstego przekładania krótkiego szablonu, jeśli chcemy namalować długi, wzorzysty pasek. Składa się po prostu z wielu elementów coś dużego.

Technika tak naprawdę nie jest skomplikowana, wymaga specjalistycznego wyposażenia.

Potrzebne będą:

* materiał na szablon lub gotowy szablon

* przyrząd do wycinania wzoru, jeżeli nie mamy gotowego

* farby i pędzle

 

Szablon można kupić w sklepie malarskim mają bardzo duży wybór lub w sklepach budowlanych z farbami. Jeśli jednak zamierzasz przygotować wzór sama, kup płytkę z poliesteru i nożyk. Szablony z poliesteru są łatwe do przygotowania i praktyczne w użyciu. Pędzel najlepiej dopasować do wielkości wzoru i motywów. Zamiast pędzla farbę można także rozprowadzić gąbką. Wówczas nie tylko zdobimy ścianę wzorem, ale również urozmaicamy fakturę malowanej powierzchni.

Prócz szablonu i pędzli i farby należy również przygotować kawałek szyby, tackę malarską lub podkładkę z materiału nieabsorbującego farby. Warto również mieć pod ręką ręczniki papierowe albo bawełnianą szmatkę, która pomoże zebrać zbędną farbę z pędzla lub szablonu.

Szablon można przymocować za pomocą taśmy klejącej, aby nie przemieszczała się podczas malowania. Efekt bardzo ładny.