Kolory ścian w pokoju dziennym należą zwykle do pastelowej, ciepłej palety barw sprzyjającej relaksacji i wypoczynku. Niemniej jednak na etapie projektu wystroju wnętrza pokoju dziennego warto przemyśleć różne kwestie, a tym samym przedstawić pomysły na malowanie ścian w pokoju dziennym. Możliwości jest sporo, a wybrana metoda w znacznej mierze zależy od indywidualnych preferencji, ewentualnego konkretnego stylu, w jakim salon jest urządzony oraz wielkości i kształtu pomieszczenia, które może wymagać optycznego powiększenia czy poszerzenia, a tym samym zastosowania różnych rozwiązań aranżacyjnych mających wpływ na konkretne kolory ścian w pokoju dziennym.

Kolory ścian w pokoju dziennym zależnie od stopnia nasłonecznienia

Rozmaite pomysły na malowanie ścian w pokoju wynikają również z jego położenia. Pokój większy, nasłoneczniony w ciągu dnia pozwala na zastosowanie różnego rodzaju farb, w tym nieco ciemniejszych, interesujących odcieni współgrających z wystrojem wnętrza. W przypadku pokoju dziennego znajdującego się po stronie północnej, gama kolorystyczna ścian jest okrojona, bowiem należy wybrać odcienie jasne, które optycznie rozjaśnią wnętrze.

Klasyczne, często wybierane kolory ścian w pokoju to przede wszystkim biel, morela, pastelowe żółcienie, jasne beże i wszelkie rozmydlone pastelowe barwy, które sprawdzą się w każdym pokoju dziennym, są zatem bezpieczną alternatywą dla tych, którzy decydują się na sprawdzone rozwiązania. Niemniej jednak część osób decyduje się zrealizować nieco bardziej oryginalne pomysły na malowanie ścian w pokoju pozwalające wyodrębnić konkretny fragment ściany lub wybraną część pokoju lub zmienić optycznie jego kształt.

Oryginalne pomysły na malowanie ścian w pokoju dziennym

Dobrym wyborem w taki wypadku jest pomalowanie jednej lub dwóch wybranych ścian na mocniejszy kolor, zgodny z wystrojem wnętrza – zielony, niebieski, granatowy czy modny ostatnimi czasy wrzos lub fiolet. Innym sposobem na pomysłową aranżację ścian są fototapety do pokoju dziennego. W tym wypadku warto wybrać motywy dekoracyjne nawiązujące do wypoczynkowego charakteru pomieszczenia oraz oczywiście stylu, w jakim jest urządzone. Zielone ogrody, azjatycki bambus czy tarasy herbaciane, duże kwiaty, wizerunki miast – fototapety do pokoju dziennego zaskakują rozmaitością motywów i barw, dzięki czemu każdy ma możliwość dobrać dekorację adekwatną do swoich potrzeb.