W każdym domu z pewnością wiszą lustra. Dzięki nim możemy sprawdzić, czy jesteśmy dobrze uczesani i ogoleni,z robić makijaż czy też pobawić się w strojenie głupich min. Aby jednak lustra należycie spełniały swoją funkcję, muszą zostać zamontowane w odpowiedni sposób.


Bardzo ważne jest na pewno to, gdzie ustawiamy lustra. Najpopularniejsze miejsca, w których mogą się one znaleźć, to ściana ponad umywalką w łazience, drzwi szafy czy też ścienna w przedpokoju naprzeciwko drzwi wejściowych. Często ustawiamy też lustro ponad toaletką.

Lustro pomoże nam skutecznie sprawdzić stan swojego ciała tylko wtedy, gdy będzie dobrze oświetlone. Warto zatem umieścić lampkę w pobliżu lustra, tal aby zostało ono należycie oświetlone. W lampce powinna się znajdować mocna żarówka, dająca ciepłe, naturalne światło nie męczące dla oczu.

Rzecz jasna, wybierając lustro do naszego domu, kierujemy się również jego wyglądem. Niektórzy lubią lustra w prostych, drewnianych ramach, inni z kolei preferują ramy mosiężne i bogato zdobione. Istnieje też cały zastęp luster w oprawie z plastiku lub zupełnie bez oprawy. Jak zatem widać, naprawdę mamy w czym wybierać.