Miejsce o kształcie trójkąta nie jest łatwy pomieszczeniem do aranżacji. Ale można zagospodarować tak to miejsce, aby stała się ta powierzchnia funkcjonalna i atrakcyjna, tak samo jak inne wnętrza. 

Łazienka jest świetnym pomysłem na takie wnętrze. Co prawda rozmieszczenie sprzętów stanowi utrudnienia, ponieważ tak na prawdę zagospodarować możemy dwie ściany, ale dla chcącego nic trudnego. Miejsca typu trójkątne są przeważnie na poddaszu, więc do tego dochodzą jeszcze skosy, które też w jakiś sposób utrudniają nam rozmieszczenie elementów.

 

Można to rozwiązać w ten sposób:

* umywalkę najlepiej umieścić na jednej ścianie z wanną, tak, aby swobodnie można z niej było korzystać

* kabinę prysznicową albo lepiej wannę zamontować  w rogu trójkątną, wtedy wykorzystamy trójkąt

* sedes umieścić najlepiej gdzieś w miejscu gdzie znajduje się  miejsce proste , aby było wygodnie

* elementy takie jak szafka, czy pralka najlepiej pod skosami, szafkę na zamówienie można zrobić na każde wymiary.

* grzejnik warto zamontować, na ścianie prostej w pobliżu wanny, aby podczas kąpieli było na ciepło. Polecam grzejniki wieszane na ścianie tzw. ręcznikowce.

Łazienkę tego typu rozmieszczamy w zależności od ilości metrów kwadratowych do wykorzystania i jak umiejscowiony jest ten trójkąt. Na pewno nie będzie to łatwe, ale warto spróbować. Jak sami nie mamy pomysłu to polecam poradzić się projektanta on na pewno doradzi jak wykorzystać każdy kawałek takiego pomieszczenia.

Na pewno rozmieszczenie tego typu pomieszczenia będzie miało swoje wady i zalety, ale warto zainwestować w każdy kawałek naszego domu, aby był funkcjonalny i piękny aż do starości.