Obowiązujące w tym sezonie trendy nowoczesnych aranżacji i stylizacji wnętrz łazienkowych to nowatorskie podejście do kompozycji kolorów i wzorów, a także wykorzystanych materiałów. Ich umiejętne i oryginalne połączenie to ciekawie zaprojektowana łazienka, trendy 2016 bowiem umożliwiają dostosowanie modnego wystroju wnętrza do wielkości każdego pomieszczenia łazienkowego.

Kolor we wnętrzu

Mocne kolory, intensywne odcienie i zaskakujące połączenia barw zajęły miejsce popularnej do tej pory białej stylistyce, jaką charakteryzuje się niemal każda, zwłaszcza niewielka łazienka, trendy obecne z powodzeniem wprowadzają kolor do każdego wnętrza. Wprawdzie znaczna część osób nie wyobraża sobie wnętrza łazienkowego urządzonego bez dodatku bieli, jednak obecnie biały kolor wzmocniony jest innymi, intensywnymi barwami, jak pomarańczowy, żółty, szary, różowy czy czarny.

Bogactwo motywów dekoracyjnych

Duże, wzorzyste płytki ceramiczne na ścianach to jeden z wyznaczników obecnej mody aranżacji łazienek. Popularne motywy często obecne na kafelkach to wzory geometryczne, w tym abstrakcje w stylu 3D czy rozmaite techniki patchworkowe polegające na łączeniu kafli lub płytek o różnych motywach, niemniej jednak w takim wypadku warto zadbać o wspólny element kafli, jak podobna kolorystyka, niemniej jednak technika ta pozwala na znaczną dowolność, a tym samym oryginalną dekorację. Innym, bardzo ciekawą aranżacją jest ozdobiona naściennym obrazem łazienka, trendy 2016 bowiem to przede wszystkim nowatorskie podejście do dekoracji płytek ceramicznych, wśród których można spotkać również kafelki tworzące na ścianie wielkie obrazy o dowolnej tematyce.

Płytki ceramiczne odgrywają równie znaczącą rolę w przypadku ciekawego zaaranżowania podłogi. W tym sezonie modne są mocne kolory i zdecydowane barwy tworzące mozaiki podłogowe, niekiedy nawiązujące do intensywnych, południowych wzorów dekoracyjnych.

Drewno, kamień, beton

W nawiązaniu do modnej w tym sezonie stylistyki skandynawskiej i ekologicznej, przy charakterze użytkowym, jaki posiada łazienka, trendy obecne pozwalają na zastosowaniu we wnętrzu różnych rodzajów materiałów, jak drewno, kamień czy beton pokrywające ściany łazienki, a tym samym dodające wnętrzu określonego charakteru.