W kuchni jak i w małej jak i w dużej, zawsze brakuje miejsca. Wynika to wszystko z tego, że w kuchni musi znaleźć się miejsce na wszystko. Na jedzenie na drobiazgi, na naczynia i porcelanowe przedmioty. 

Modne teraz są meble, nie duże ale mieszczące wszystko co potrzeba w ładzie. Wiele projektantów stosuje metody produkowania mebli metodą wykorzystania wszelakich pomysłów na każdy centymetr powierzchni pomieszczenia. Meble takie powinno się łatwo utrzymywać w czystości, aby dłużej przetrwały. Szafki w meblach powinny być uchylane frontami w górę. Takie rozwiązanie jest dobre gdy często potrzebujemy otwartych mieć kilka szafek. Narożne półki, kiedyś były bardzo mało dostępne teraz można je wykorzystać w całości, dzięki nowym metodom wykonywania mebli. W takich szafkach możemy umiejscowić kosz na różne przedmioty, który jest z przegródkami i komorami segregowanymi. Pomiędzy poszczególnymi modułami szafek, w pobliżu głównego blatu roboczego, umieszcza się wąskie szafki na metalowych prowadnicach, które służą za doskonałe miejsce do przechowywania wysokich butelek.

Meble kuchenne Meble kuchenne coraz częściej zaskakują nas. Można je kupić nawet z wysuwanym blatem i może służyć jako stolnica do ciasta czy pierogów, coraz większą popularnością cieszą się zwłaszcza meble sosnowe. Chowane stoliki i miejsca do siedzenia ułatwiają pracę i sprzątanie. Bardzo ułatwia gotowanie w kuchni blat z przyrządami kuchennymi w jednym miejscu, przykręcony wzdłuż mebli. Na takich blatach mogą być powieszone także ręczniki kuchenne, pojemniki na przyprawy czy noże. Nie musimy dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkiego umieszczać w szafkach i szukać tego za każdym razem. Na blatach możemy umieszczać także specjalne kosze czy pojemniki na mąkę czy cukier. W szufladkach na sztuczce warto kupić przegrodę, aby wszystkie sztuczce się nie mieszały i był ład i porządek. Taki wkład do szuflady kupimy wszędzie. Ociekarki umiejscowione nad zlewem ułatwiają nam też życie. W szafkach, w których trzymamy garnki i patelnie najlepiej mieć zamontowane uchwyty dzięki, którym możemy wkładać pokrywki garnków aby nie zagracały miejsca w szafkach.

Przestrzeń w kuchniDobrym pomysłem także na mniejsze zagracanie kuchni jest umiejscowienie spiżarni koło kuchni. Małe pomieszczenie oddzielone od kuch zawsze jest przydatne na przetwory, czy  większe zakupy artykułów spożywczych. W spiżarni mieścimy regały mocowane na ścianie i wyglądają jak szafki bez drzwiczek, naprawdę super rozwiązanie. To taka kuchenna jakby garderoba. Dzięki spiżarni robi się więcej miejsca w kuchni i mniej bałaganu. Można w niej także schować mopa lub szczotkę czy inne przedmioty, które są potrzebne do codziennego sprzątania w domu.

Te i inne metody wykorzystania przestrzeni w kuchni i mebli na pewno pomogą wam zarządzić w kuchni ład i porządek i miłą atmosferę każdego dnia.