W łazience często mieszamy różne okładziny. Na podłodze inne na ścianie inne a czasem wokoło wanny jeszcze inne. Każdy z nas ma inny styl i upodobania, które wykorzystujemy wszędzie gdzie się tylko da.

 

 

Miejsce takiego łączenia w łazience różnych wykończeń powinno być starannie wykończone. Na ścianie najlepszym miejscem takiego łączenia jest narożnik. Wyznaczają od razu granicę między materiałami w naturalny sposób, dzięki czemu nie musimy wykonywać dodatkowego wykończenia krawędzi. Na podłodze miejsce styku można wykończyć używając nakładanych listew podłogowych, pod którymi idealnie można skryć nie do końca ładne brzegi stykających się materiałów lub zbyt duże odstępy między nimi.

 

Ale najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie innego materiału, który zamiast maskować łączenie, będzie ładnie rozdzielał obie powierzchnie, na przykład kurczącego się pod wpływem wilgoci i temperatury drewna oraz niezmienna terakota. Często tworzymy jedną ścianę inną a 3 następne jednakowe lub dwie takie same i następne 2 inne. Każdy z nas ma inne upodobania.

W szczeliny rozdzielające różne materiały można umieścić korek, który umożliwi lepszą pracę w zależności co wykorzystamy. Często przy wykorzystywaniu materiałów takich jak: drewno, płytki, kamień, żywica wstawia się sztorc mosiężny. Najczęściej koło wanny nad wanną dajemy płytki, na podłogę terakotę lub podłogę drewnianą, a na ściany panele łazienkowe lub drewnianą boazerię, która jest bardzo ciepła.