Kuchnia otwarta z miejscem do jedzenia ma wiele zalet, dlatego warto podczas remontu lub budowy domu o tym pomyśleć. Oczywiście są także wady tego, ale naprawdę jest to mniejszość. 

Gdy remontujemy dom to super okazja, aby zmienić kuchnie na otwartą a nie oddzieloną drzwiami, które tak naprawdę są zbędne. Można pozostawić otwór drzwiowy jak jest wystarczająco wielki lub po prostu je trochę poszerzyć, ale należy pamiętać, aby nie naruszyć zbyt dużej ilości stabilnej  konstrukcji łączącej. Z takiej kuchni będzie można swobodnie porozmawiać z gośćmi robiąc jednocześnie kawę czy herbatę, a nie pozostawiać ich samych.

 

Warto także przestrzeń taką wolną rozplanować burząc ścianę miejsce na stół jadalny dla całej rodziny z szerokim przejściem od razu do salonu. Stoły kuchenne mają różne wielkości, dlatego teraz możemy dogodnie wybrać wielkość i wysokość stołu, tak aby pasował do wnętrza i do naszego wzrostu.  Wysokość blatu zazwyczaj ma 85-90 centymetrów a także 70 centymetrów takiego zwyklejszego stołu. Jeżeli montujemy jednostronny stolik w postaci blatu przymocowanego do ściany, możemy swobodnie potem go złożyć na ścianę jako dekoracja prostokątnej deseczki na ścianie.

Często młodzi ludzie robią takie małe barki w kuchni , przy których siedzą tak jak w barze na takich krzesłach specjalnych. Jest to teraz dość atrakcyjne dla wszystkich, ale nie tak do końca wygodne.

Minusem takiej otwartej przestrzeni jest na pewno zapach z kuchni, który się gromadzi wszędzie w pomieszczeniach. Ale tak to ma same zalety, dlatego o jednym minusie warto zapomnieć i decydować się na wnętrza bardziej nowoczesne.