Na naszym rynku jest bardzo wiele kuchennych wystrojów wnętrz. Warto stworzyć własną inspiracje lub odzwierciedlić od innej, która nam się podoba, ale wtedy nie będzie jedna w swoim rodzaju.

Firana kuchenna powinna być dobrana odpowiednio do wnętrza według kolorystyki i charakteru wnętrza. Bardzo często są to krótkie firany a nie długie tak jak w pokojach. Kupując firanę powinniśmy dobrze wymierzyć okno i dodać długość obszycia i wciągnięcia taśmy w obróbce firany.  Do wyboru są zazwyczaj dwie możliwości – krótszy środek i dłuższe boki lub symetrycznie rozmieszczone trzy półokrągłe wycięcia.

Jak wystroić okno w kuchni

Firany przeważnie do kuchni są kolorowe z motywami kuchennymi, ale także w domach tradycyjnych białe, wyszywane lub koronkowe. Jeżeli decydujemy się na kolorowe musimy dopasować je do całego wnętrza. Najlepsze są firany typu spagetii. Ale jest to tylko dobre rozwiązanie gdy nie mamy blisko sąsiadów, ponieważ są one prześwitujące.

Zasłon nie musimy mieć w kuchni, ale dosyć ładnie się prezentują w formie ozdobnej a nie użytkowej. Najlepiej, aby były w formie lekkiej, aby nie przesiąkały zapachów z gotowania.  Aby ładnie wyglądał wystrój okien w kuchni, należy także dobrze dopasować karnisz do okna kuchennego. Najbardziej teraz modne są wejścia tunelowe lub na żabki.Dekoracje okna kuchennego