Awarie klimatyzacji zostawiamy specjaliście najlepiej. My sami sobie nie poradzimy z taką konserwacją. Prawidłowa konserwacja urządzeń pozwala przez długi czas obywać się bez pomocy siły fachowej.

 

Kilka rad, aby nie było trzeba wzywać fachowca:

·         *Zewnętrzny konserwator powinien być utrzymywany w czystości, liście gałęzie i inne zanieczyszczenia należy regularnie usuwać z kondensatora.

·         *Czyść filtr dwa, trzy razy w sezonie. Zanieczyszczony filtr doprowadza do przegrzania urządzenia i wyłączenia systemu.

·         *Przed sezonem system klimatyzacji powinien być przeglądany przez serwisanta. Ważną rzeczą jest sprawozdanie poziomu substancji chłodzącej. Czasami zdarza się, ze wycieka, co wpływa na wydajność urządzenia.

·         *Jeśli klimatyzacja przestanie działać, zanim zdecydujesz się na telefon do serwisanta, sprawdź ustawienie temperatury i bezpieczniki  na tablicy rozdzielczej.

Wskazówki na gorące lato:

·        * Klimatyzacja powinna być włączona, gdy temperatura powietrza na zewnątrz przekracza 28 stopni.

·        * Zainstalowanie wentylatora na strychu obniża temperaturę w domu.

·         *Jeśli nie potrzebujesz centralnego systemu, możesz zainstalować chłodzenie w poszczególnych pomieszczeniach.

·         *Czyść albo wymieniaj filtry raz na miesiąc, jeśli jest taka potrzeba.

·         *Staraj się zamykać żaluzje i zasłaniać zasłony, chroniąc wnętrze przed niepotrzebnym i zbyt silnym nasłonecznieniem.

·         *Nie schładzaj gwałtownie mieszkania, ustawiając termostat na temperaturę duża niższa od przeciętnej.

·         *Wybierz najbardziej wydajny klimatyzator. Przed zakupem dokładnie przeczytaj informację na tabliczce znamionowej urządzenia.